Rusko

Fotografie: Alexxx Malev | Licence: CC 2.0

1

Zlatý prsten Ruska – Historická města kolem Moskvy

Zlatý prsten (kruh) Ruska je označení pro populární mezinárodně známou turistickou trasu po starobylých ruských městech, které se nacházejí severovýchodně od Moskvy. Jedná se o města, která jsou považována za kolébku ruské státnosti. Na této cestě, dlouhé zhruba 1000km, najdete velké množství historických a kulturních památek a odkazů k národním řemeslům. Prsten kolem Moskvy je zlatým fondem Ruska a má celosvětový význam.

Města se nacházejí v pěti oblastech centrální části Ruska, tzn. že zde můžete cestovat celoročně a bez větších problémů i individuálně. Úroveň ruských cest se za posledních pár let opravdu zlepšila! Pokud si na to i přesto netroufáte, existuje velké množství cestovních kanceláří, které tento okruh nabízejí. Trasa se skládá předně z měst: Vladimir, Suzdal, Kostroma, Jaroslavl, Rostov Veliký, Uglič a Sergiev Posad. Někdy však může být doplněna o další jako Myškin, Pereslavl atd.

Města spojuje především to, že bránily Rus a že je na jejich místě dochováno mnoho památníků, hradeb, chrámů, církví, klášterů, na jejichž místě jsou nyní nově otevřená i muzea s významnými a drahocennými předměty z historie Rusi( ikony Adreja Rubljova, tradiční keramika s glazurou, dochovaný nábytek, knihy a spisy).

Pokud vyjede z Moskvy a pojedete na východ prvním městem, které uvidíte, bude Vladimir s jeho známou Zlatou bránou, poté navštívíte Suzdal s Muzeem dřevěné architektury. Na území Suzdalu je více než 70 církví a chrámů, při vjezdu do tohoto města můžete vidět i dochované sloupy prvotní zástavby z doby Kateřiny II. V Rostově Vás čeká poslech unikátních zvuků, které vydávají rostovské zvony. Slyšet tyto zvony je neopakovatelný zážitek, dennodenně sem kvůli nim přijíždějí stovky turistů. V Jaroslavli bych doporučila navštívit první ruské divadlo, založené v roce 1750. V Sergievu navštivte ,,Riznicu“(Ризница) – ve které jsou uschovány poklady ruské kultury napříč věky. Pokud nemáte zájem o historii, doporučuji zdejší Muzeum hraček.

Po celé trase na Vás čekají obyvatelé s ruskou vodkou či tradiční ruskou kuchyní, nechte se pohostit a seznamte se s dávnými i současnými poklady Ruska!

Štítky:


Jedna odpověď k Zlatý prsten Ruska – Historická města kolem Moskvy

  1. Míša says:

    Navštívil jsem a je to bomba. Celkově v Rusku se nachází spousta pěkných a a zajímavých míst, nakonec je to největší stát na světě 🙂 Když jsem si hledal tipy na různé zajímavé místa v Rusku, tak jsem našel celkem vyvedený žebříček na adrese http://jentop10.cz/rusko-top10-nejzajimavejsich-turistickych-atrakci/ Mě osobně se hodně líbila taky Ermitáž v Petrohradu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑