Švýcarsko

Švýcarsko
Hlavní město: Bern
Rozloha: 83 871 km2
Počet obyvatel: 8 039 220
Jazyk: Němčina, francouzština, italština, retrorománština
Měna: Euro (EUR)


Švýcarsko je stát ležící ve střední Evropě Evropě, jehož hlavním městěm je Bern. Švýcarsko je zajímavé hned z několika důvodů. Jako jeden z mála států ležících v Evropě není členem Evropské unie. Avšak ačkoliv není Švýcarsko členem EU, tak je součastí schengenského prostoru, dále je členem Rady Evropy, OSN a dalších světových organizací.

Další zajímavostí je, že ve Švýcarsku jsou čytři úřední jazyky - němčina, francouzština, italština a retrorománština. Převážná část obyvatel mluví německy, avšak na západě v okrajových částech Švýcarska převládá francouzština, na jihu itálština a jihovýchodě se můžeme setkat s retrorománštinou.

Jedním z hlavních důvodů pro návštěvu Švýcarska jsou švýcarské Alpy, kvůli kterým jezdí především v zimě do Švýcatska tisíce turistů. Mezi nejznámější švýcarská lyžařská střediska patří St. Moritz (Svatý Mořic), Davos nebo Zermatt.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Švýcarska, tak byste rozhdoně měli ochutnat jejich specialitu sýrové fondue. Avšak počítejte s tím, že návštěva této země vyjde poměrně draho, protože ceny potravin ve Švýcarsku jsou jedny z nejvyšších v celé Evropě. Například pokud si budete chtít dát špagety v nějaké restauraci, tak se připravte, že za ně zaplatíte přibližně 500 Kč.

Last minute zájezdy do Švýcarska

NÁŠ TIP: Levné letenky do Švýcarska!


Back to Top ↑