Rakousko

Rakousko
Hlavní město: Vídeň
Rozloha: 83 871 km2
Počet obyvatel: 8 404 252
Jazyk: Němčina
Měna: Euro (EUR)


Rakousko je stát ležící ve střední Evropě, jehož oficiálním názvem je Republika Rakousko. Tento stát se podobně jako Německo skládá ze spolkových zemí, avšak zatímco Německo jich má 16, tak Rakousko pouze 9. Hlavním a největším městěm je Vídeň.

Vídeň je jedním z nejstarších evropských měst a právě zde se utvářely dějiny. Proto v ní najdeme spoustu pamětihodností, muzeí a galerií, které každoročně přílákají tisíce turistů ze všech koutů světa. Velmi oblíbené jsou především v prosinci Vánoční trhy, kdy do Vídně zavítá i mnoho turistů z České republiky.

Dalšími navštěvovanými rakouskými městy jsou Salzburg, rodiště Wolfganga Amadea Mozarta, Innsbruck nebo Linec. Kromě památek je však rakousko navštěvované ještě z jednoho důvodu - rakouské Alpy. Oblíbenými lyžařskými středisky jsou Kitzbühel, Kronplatz, Schladming, Dachstein atd. Alpy jsou sice více navštěvované v zimě, ale i v létě mají svým návštěvníkům co nabídnout - svěží čerstvý vzduch, překrásnou přírodu a nespočetné množství dechberoucích výhledů na krajinu rakouských Alp.

Last minute zájezdy do Rakouska

NÁŠ TIP: Levné letenky do Rakouska!

Salzburg – Město baroka a Mozarta

1. Březen, 2014 | Tomáš Durčák

Salzburg, česky Solnohrad, je 4. největším rakouským městem a hlavním městem spolkové země Salcbursko. Leží jen pár kilometrů od německýchBack to Top ↑