Nizozemsko

Nizozemsko
Hlavní město: Amsterdam
Rozloha: 41 526 km2
Počet obyvatel: 16 850 000
Jazyk: Nizozemština
Měna: Euro (EUR)


Nizozemsko je stát ležící v severozápadní Evropě a spolu s Belgií a Lucemburskem tvoří celek zvaný Benelux. Občas bývá Nizozemsko označováno jako Holandsko nebo Nizozemí, avšak jediným správným názvem je Nizozemsko. V jeho čele stojí král/královna, kteří mají svoje sídlo v Haagu, avšak hlavním městěm je Amsterdam.

Nizozemsko je oblíbenou evropskou turistickou destinací. Mnoho lidí například jezdí na přodloužený víkend do hlavního města Amsterdamu, kde najdou spoustu pamětihodností, muzeí, galerií apod. Druhým nejnavštěvovanějším nizozemským městěm je Haag, ve kterém kromě královské rodiny sídlí také nizozemská vláda a parlament. Dalšími významnými městy jsou Rotterdam a Utrecht.

Návštěva Nizozemska opravdu stojí za to, protože Nizozemí má takové zvláštní charisma, které nikde jinde nenajdete. Po celém světě je Nizozemsko známé jako země větrných mlýnů, výtečných sýrů (Gouda, Eidam, Leerdamer) a krásných tulipánů.

Last minute zájezdy do Nizozemska

NÁŠ TIP: Levné letenky do Nizozemska! Amsterdam již od 2 599 Kč!

Amsterdam – Nejen drogy a sex

2. Únor, 2014 | Barbora.H

Amsterdam je hlavní město Nizozemska. V současnosti je největším městem, kulturním a finančním centrem. Nesídlí zde však nizozemský parlament, vláda,Back to Top ↑