Německo

Německo
Hlavní město: Berlín
Rozloha: 357 023 km2
Počet obyvatel: 80 333 700
Jazyk: Němčina
Měna: Euro (EUR)


Německo je stát ležící ve střední Evropě, jehož hlavním městěm je Berlín. Oficiálním názvem Německa je však Spolková republika Německo, a jak již z názvu vypovídá, tak německo se skládá z 16-ti spolkových republik.

Německo je jedním z nejvýznamnějších států nejen v Evropě, ale také ve světě. Má jednu z nejrozvinutějších ekonomik světa, což z něj dělá světovou supervelmoc. Německo jedním ze šesti zákládajících členů Evropské Unie. Kromě toho je Německo členem dalších významných světových organizací jako G8, NATO, OSN atd.

Povrch Německa se dá rozdělit přesně na dvě části. Zatímco sever je převážně nížinatý, tak na jihu najdeme rozsáhlá pohoří. Nejvyšším vrcholem je hora Zugspitze, jejíž vrchol dosahuje nadmořské výšky 2962 m. n. m. Podnebí je v Německu podobné jako u nás, tedy mírné.

Mezi turisticky nejnavštěovanější města v Německu patří samozřejmě hlavní město Berlín, kde najdeme například Budovu říšského sněmu (Reichstag) nebo Braniborskou bránu. Další velmi navštěvovaná města jsou Drážďany, Mnichov, Kolín a další.

Last minute zájezdy do Německa

NÁŠ TIP: Levné letenky do Německa!

Frankfurt – Evropský New York

21. Březen, 2014 | Tomáš Durčák

Celým názvem Frankfurt nad Mohanem, největší město spolkové země Hesensko a páté největší město Německa, leží v západní části Německa na řece


Drážďany – Barokní perla Saska

7. Březen, 2014 | Tomáš Durčák

Drážďany jsou hlavním městem německé spolkové země Sasko, která hraničí na severozápadě s Českou republikou. Leží na Labi nedaleko německé částiBack to Top ↑