Monako

Monako
Hlavní město: Monaco-Ville
Rozloha: 2,04 km2
Počet obyvatel: 32 409
Jazyk: Francouzština
Měna: Euro (EUR)


Monako neboli také Monacké knížectví je hned po Vatikánu druhým nejmenším státem světa. Monako leží na jižním pobřeží Francie v oblasti označované jako Francouzská riviéra. Vzhledem k tomu, že Monako je městský stát, tak nemůžeme říct o Monaku, že by mělo hlavní město, protože by to bylo zavádějící. Avšak Monako se skládá ze 4 částí: Monaco-Ville, Monte Carlo, La Condamine, Fontvieille.

Monako je znamé po celém světě jako daňový ráj, a proto tu má sídlo mnoho boháčů. Avšak ti zde také jezdí, především v létě, aby svoje těžce vydřené miliony mohly utratit. V přístavu se to pak hemží luxusními jachtami, po ulicích se prohánějí drahá auta a jejich vlastníci se baví v Monackém kasínu, které je známé po celém světě.

Pokud však patříte mezi normální turisty a kasíno vás zrovna moc neláká, tak můžete navštívit zdejší Oceánografické muzeum, Knížecí palác a nebo si prostě jen tak odpočinout na pláž. Navíc jestliže se do Monaka vydáte v květnu, tak budete moci na vlastní oči sledovat závod Formule 1, který se jezdí ve zdejších ulicích.

Last minute zájezdy do Monaka

NÁŠ TIP: Levné letenky do Monaka!

Monako – Stát plný luxusu

28. Srpen, 2012 | Ivan

Monako, oficiální název je Monacké knížectví, je druhý nejmenší stát světa, který leží na středomořském pobřeží Francie, které bývá označovánoBack to Top ↑