Belgie

Belgie
Hlavní město: Brusel
Rozloha: 30 529 km2
Počet obyvatel: 11 149 625
Jazyk: Nizozemština, francouzština, němčina
Měna: Euro (EUR)


Belgie, jejíž oficiální název zni Belgické království, je stát ležící v západní Evropě. Ačkoliv je Belgie jednotný stát, tak by se dala rozdělit na dvě části. Na severu země totiž žijí Vlámové, kteří mluvi nizozemsky, zatímco na jihu žijí francouzsky mluvíví Valóni. V zemi navíc ještě žije německy mluvící menšina.

Hlavním městěm Belgie je Brusel, ve kterém sídlí belgický parlament a své sídlo tam má také belgická královská rodina. Kromě toho najdeme v Bruselu hlavní sídlo NATO a mnohým důležitých evropských institucí jako například Evropské komise nebo Rady evropské unie.

Belgie je známá po celém světě pro své belgické pralinky nebo belgickou čokoládu. Avšak málokdo ví, že v Belgii také byly vynalezeny Waffle. Mezi nejnavštěvovanější města Belgie patří právě Brusel a nebo Bruggy, které navštíví každoročně tisíce turistů.

Last minute zájezdy do Belgie

NÁŠ TIP: Levné letenky do Belgie!

Anderlecht – Město fotbalového klubu

22. Prosinec, 2013 | Barbora

Anderlecht, jehož jméno většině lidem evokuje fotbalový klub – RSC Anderlecht, který bývá považován za nejslavnější a nejlepší belgický celek.


Bruggy – Benátky severu

17. Prosinec, 2013 | Ivan

Na severozápadě Belgie necelých 100 km od Bruselu se nachází malebné belgické městěčko Bruggy. Toto město leží na řece Rey,Back to Top ↑