Rusko

Rusko
Hlavní město: Moskva
Rozloha: 17 075 400 km2
Počet obyvatel: 143 200 000
Jazyk: Ruština
Měna: Rubl (RUB)


Rusko neboli Ruská federace je největší stát světa s rozlohou neuvěřitelných 17 098 246km² zaujímá téměř 12% světové souše. Rozkládá na dvou kontinentech, z velké části ve východní Evropě a zároveň téměř na celém území severní Asie.

Díky své velikosti je Rusko státem opravdu rozmanitým, kde si na své příjdou jak milovníci historie a kultury, tak i nadšenci sportovních či kulinářských zážitků nebo přírodních krás.

K vidění jsou tu dlouhé a jedny z nejdelších řek- Ob, Jenisej, Lena, Don, Volha, Dněpr, vysoké hory- Kavkaz, Ural, nejhlubší kontinentální jezero Bajkal či neuvěřitelných 12 moří, které Ruskou federaci omývají. To vše zaručuje Rusku rozmanité podnebí- od arktického(mráz a sníh) až po subtropické (moře, slunce, pláže).

Evropská část je známá především svými velkými městy (Moskva, Petrohrad, Novgorod) a jejich historií a kulturním památkami, východní potom přírodním bohatsvím (těžbou diamantů, zlata, ropy a zemního plynu) a unikátní flórou a faunou- více než 1200 druhů neuvidíte nikde jinde na světě.

Další unikátností je to, že je to stát s největším počtem sousedů. Navštívit tuto zemi tedy není žádný problém. Hraničí s Norskem, Finskem, Estonskem, Lotyšskem, Litvou, Polskem, Běloruskem. Dlouhou hranici má na jihu s Ukrajinou, Gruzií, Ázerbájdžánem a nejdelší potom s Kazachstánem, Mongolskem, Čínou a Severní Koreou. Kurilské ostrovy sousedí s Japonskem a z Čukotky je to zase blízko na Aljašku (USA). Téměř celé území, tzn. z Moskvy do Vladivostoku , můžete zhlédnout při jíždě vlakem Transibiřskou magistrálou.

S počtem okolo 143 mil. obyvatel je devátým nejlidnatějším státem světa, i přestože většina území leží v oblastech pro život nepříznivých, tzn. řídce osídlených. Obyvatelé Ruska jsou opravdu velmi vstřícní, přátelští, mají zkrátka ,,družbu“ v krvi, oproti nám jsou bez předsudků, proto bez problémů zavítejte na jejich území.

Mezi klenoty patří mimo jiné i jejich pestrá kuchyně- typickými polévkami jsou např. Šči, boršč, okroška, z hlavních jídel stojí za ochutnání šašlik či pelmeni. A kdo by neznal jejich tekutý chléb? Rusko si bez vodky snad ani nelze představit.

Hlavním městem státu Rusko je Moskva, největší město Evropy, kde jsou k vidění známé památky jako Kreml, chrám Vasila Blaženého, mauzoleum V.I. Lenina či reprezentativní Výstaviště hospodářských úspěchů. Mimo to, že je kulturním středem, je i centrem politky a hospodářství, které ročně navštíví tisíce turistů.

Last minute zájezdy do Ruska

NÁŠ TIP: Levné letenky do Ruska!

Moskva – Památky, část II.

28. Leden, 2014 | Barbora.H

Vyhlídka na Vrabčím vrchu. Otevírá se tu nádherný pohled na celou Moskvu, na významný olympijský stadion Lužniki, na nové mrakodrapy


Moskva – Památky, část I.

26. Leden, 2014 | Barbora.H

Co navštívit v Moskvě? To opravdu není jednoduchá otázka. V následujících dvou částech se na to pokusme společně podívat, tedy:


Petrohrad – Paříž východu

22. Leden, 2014 | Barbora.H

Oficiálně Sankt-Petěrburg, v předchozích letech však také Petěrburg, Petrograd, nebo Leningrad. Mladé a prozápadní město Ruska bylo založeno až roku


Soči – ZOH 2014 a nejen to!

15. Leden, 2014 | Barbora.H

Město plné nej. Přímořské Soči je svou délkou okolo 150 km nejdelším městem v Evropě. Leží mezi pobřežím Černého moře


Smolensk – Město hrdina

13. Leden, 2014 | Barbora.H

Dalším historickým městem v evropské části Ruska je Smolensk. Leží poblíž běloruských hranic na horním toku Dněpru. Tato poloha mu


Puškin – Carskoe Selo

12. Leden, 2014 | Barbora.H

Puškin je název pro město v severozápadním Rusku, administrativně spadající pod Petrohrad. Z ,,Benátek severu“ je možné se do Puškinu/


Petrodvorec – Ruský Versailles

7. Leden, 2014 | Barbora.H

Petrodvorec neboli-li také Petěrgof je ruské město, spadající pod federální město Petrohrad. Z Pítěru se sem můžete snadno dostat příměstskýmiBack to Top ↑