Česká republika

Česká republika
Hlavní město: Praha
Rozloha: 78 867 km2
Počet obyvatel: 10 505 445
Jazyk: Čeština
Měna: Koruna česká (CZK)


Desetimiliónová Česká republika leží v samém srdci Evropy. Je jedním z menších evropských států, avšak v historii tomu tak vždy nebylo a i dnes stále patří mezi 31 nejbohatších států světa. Hlavním a největším městem je Praha, významné historické, turistické, administrativní a ekonomické centrum, které obývá více než 1,2 miliónů obyvatel. Praha je rovněž jedním z nejnavštěvovanějších měst Evropy – ročně sem zavítá více než 4 milióny turistů z celého světa, kteří sem míří především za historickými památkami. Pražská ZOO, Václavské a Staroměstské náměstí, Karlův most a komplex Pražského hradu s Katedrálou sv. Víta jsou jednoznačně turisticky nejatraktivnějšími místy.

V posledních letech rychle roste obliba třetího největšího města ČR – Ostravy. Kdysi čistě průmyslové město dnes rychle získává na popularitě. Zájem turistů si získává především zdejší ZOO, a také Dolní oblast Vítkovic společně s hornickým muzeem Landek, jež aktuálně patří mezi nejnavštěvovanější místa v celé republice.

České země jsou doslova posety hrady a zámky. Během historie si ve zdejších zemích zbudovaly svá sídla četné královské i šlechtické rody. Mnoho těchto staveb se zachovalo téměř nepoškozených dodnes. Nejnavštěvovanějšími jsou hrady Karlštejn, Bouzov, Křivoklát, Loket a zámky Lednice, Hluboká, Český Krumlov nebo Telč.

Čechy jsou známy díky tradiční výrobě porcelánu a skla. Zdejší kuchyně vyniká omáčkami, knedlíky a světově proslulým pivem. Během posledních 20 let si výbornou pověst rovněž vybudovaly česká vína.

Zájezdy po České republice

NÁŠ TIP: Levné letenky do Evropy! Londýn již od 2 299 Kč!


Back to Top ↑