Polsko no image

Fotografie: | Licence: CC 2.0

0

Vratislav – Benátky střední Evropy

Wroclaw neboli česky Vratislav je historické hlavní město Slezka, současně čtvrté největší město Polska a jedno z nejstarších polských měst vůbec.

Příznivé je, že se toto město s 640 000 obyvatel nachází zhruba 60km od českých hranic. Leží při soutoku Odry, Olawy, Ślezy a Widawy v jihozápadním Polsku, což je důvodem přízviska Benátky střední Evropy či město sta mostů. Právě po Benátkách a Amsterdamu má město jedno z největších množství mostů, lávek, můstků. Most Grunwaldzki je turistickým symbolem města. Většina nejkrásnějších mostů se nachází v centru. Za nejznámější je považován Most Tumski – most visacích zámků, most lásky a zamilovaných.

Kromě mostů se Vratislav chlubí i krásnými parky. Najdete jich zde okolo 15 v různých částech města. Nejoblíbenějším je Park Szczytnicki, který se nachází v blízkosti Japonské zahrady a Zoologické zahrady. V samém centru najdete v blízkosti Loutkového divadla a Opery najdete maličký Staroměstký park, tento park láká mnoha atrakcemi, mimo jiné je v něm výborná akustika, proto se v něm pořádají koncerty.

Dalším oblíbeným místem je Aquapark Wroclaw, což je moderní, víceúčelové, rekreační středisko s mnoha bazény, saunou, fitness centrem, skluzavkami, vířivkami atd.

Úchvatný je pohled na Vratislav z ptačí perspektivy. Na město se můžete podívat z mnoha vyhlídkových teras, které se nacházejí většinou na kostelních věžích. Pravděpodobně nejznámější terasu najdete v Bazilice sv. Alžběty Uherské hned vedle Rynku. Dalšími místy, ve kterých se můžete kochat nejen pohledem na město, jsou: kostel sv. Máří Magdalény, z hlavní budovy Vratislavské univerzity, kde se nachází Univerzitní muzeum. Z věže Katedrály sv. Jana Křtitele můžete obdivovat památkovou část města. Nezapomeňte  navštívit Tumský ostrov, nejstarší část města, a samozřejmě Rynek – jedno z největších středověkých náměstí Evropy.

Jinak je Vratislav tím městem, ve kterém v roce 2012 proběhlo UEFA EURO 2012 a které bude v roce 2017 hostit Světové hry (sportovcům doporučuji návštěvu Městského stadionu a Haly století).

Počasí ve Vratislavě


Vratislav

Štítky:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑