Rusko no image

Fotografie: | Licence: CC 2.0

0

Vladivostok – Jedno z nejvýchodnějších měst Ruska

Vladivostok, jehož název v překladu znamená něco jako „Vládni východem“, je jedno z nejvýchodnějších měst Ruska a dalo by se označit i jako takové hlavní město této oblasti.

Pokud vás lákají dálky, zajeďte až na Dálný východ, k pobřeží Tichého oceánu, a navštivte ruské město Vladivostok. Město, které se nachází na hranicích s KLDR a které je centrem Přímořské oblasti. Nynější město je kulturním, vojenským, průmyslovým i vědeckým centrem (najdete zde až 7 univerzit).

Vladivostok byl založen ruskými mořeplavci už v roce 1860. Z tohoto místa začínaly vědecké expedice  ruských vědců a cestovatelů jako byli Makarov, Komarov a Převalský.

Od roku 1920 do 22 roku se stal Vladivostok hlavním městem samostatné republiky Dálného východu, poté se stal součástí Ruské federace.

Zajímavostí je, že zde končí Transsibiřská magistrála, jejíž první stanicí je Moskva a poslední právě Vladivostok.

Ve městě žije okolo 600 000 obyvatel. Největší obživou je zde stále výroba vojenského vybavení a lodí. Město je centrem rybolovu a jedním z nejvýznamnějších mořských přístavů Ruska.

Dostanete se sem poměrně levně ruskými trajekty, již zmiňovanou Transsibiřskou magistrálou, z České republiky potom letecky.

Co se týče umění, nejvýznamnějším muzeem je Přímořské městské muzeum V. K. Arseněva, další atrakcí je muzeum v ponorce C-56. Z příznačných místních muzeí stojí za návštěvu určitě i Vojensko- historické muzeum Tichooceánské flotily, muzeí je tu stejně jako univerzit opravdu hodně, okolo 30.

Z budov je známý vladivostocký cirkus, založený roku 1973, luteránský kostel sv. Pavla nebo katolický kostel Bohorodičky.

Při své cestě po Vladivostoku nezapomeňte zajít na místní mořské speciality. Nejstarší restaurací je ta s názvem Versailles, která je zároveň architektonickou památkou.

Počasí ve Vladivostoku


Památky ve Vladivostoku

Štítky:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑