Španělsko Valencia

Fotografie: O Palsson | Licence: CC 2.0

0

Valencie

Valencie je se svým necelým jedním miliónem obyvatel, aspoň co se počtu obyvatel týče, třetím největším městem Španělska. Valencie se nachází na východním pobřeží Španělska, zhruba 300 kilometrů jižně od Barcelony a 300 kilometrů východně od Madridu. Valencie je krásné a okouzlující město s dlouholetou historií, kdy první zmínky o Valencii se datují od roku 138 př. n. l. Oficiálním jazykem je ve Valencii dialekt Valenciano, ale tím se už prakticky vůbec nemluví, takže se nemusíte bát, že byste se tam nemohli domluvit španělsky nebo anglicky.

Valencie je opravdu nádherným městem, jejíž dominantou je katedrála z 13. století. Uvnitř katedrály se nachází kalich, který je podle legendy svatým grálem. Město však prošlo v poslední době modernizací, a tak ve Valencii najdeme i krásné moderní budovy, které jsou vrcholem architektonického umění. Jednou takovou moderní stavbou je Město umění a věd od architetkta Santiaga Calatravy.

Tisíce turistů ročně také do Valencie přiláká Velká cena Formule 1, která se koná v ulicích Valencie. Dále se zde každoročně v březnu pořádá festival Las Fallas, kdy se staví různá sousoší ze dřeva, pak se čtyři dny v ulicích Valencie slaví a nakonec tato sousoší skončí v ohni a tím končí i celý festival. Kromě toho je Valencie domovem španělského národního pokrmu Paella, což je něco podobného českému rizotu, ale Paella je mnohem chutnější a kromě masa v ní můžou být i mořské plody.

Valencie je opravdu nádherným městem, které vás okouzlí hned při vaší první návštěve.

Počasí ve Valencii


Štítky:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑