Francie Val d'Isere

Fotografie: Conrado Reis | Licence: CC 2.0

0

Val d’Isere – Nejkrásnější sjezdovky v Alpách

Známá obec a stejnojmenné lyžařské středisko ve francouzských Alpách pouhých 5 km od italské hranice v údolí Tarentaise, přesně na hranici francouzského Národního parku Vanoise. Osídlení zdejších hor se datuje až do dob starověkého Říma. Historie lyžování se začala psát v roce 1930, kdy zde byl zbudován první lyžařský vlek a dnes nalezneme v údolí největší koncentraci lyžařských středisek na světě.

V roce 1992 se ve Val d’Isere odehrály soutěže v alpském lyžování v rámci 16. zimních olympijských her, které se konaly v nedalekém Albertville. Středisko také pravidelně hostí závody Světového poháru v alpském lyžování a v roce 2009 se zde konalo Mistrovství světa v lyžování.

Podmínky pro lyžování

Na 10 000 hektarech sjezdovek všech obtížností a parků pro snowboardisty si dokáže to své najít úplně každý včetně velmi zdatných lyžařů. Pro ty může být výzvou zdejší černá sjezdovka Face de Bellevarde, kde se jel mimo jiné i olympijský sjezd mužů. Místní sjezdové trasy jsou mnohými považovány za ty nejkrásnější v celých Alpách. Může za to bez pochyby i vynikající technické zázemí včetně nejmodernějších sněžných děl, která zaručují kvalitní terén i během teplejších zimních období.

Nejčastěji jsou skloňovány střediska jako Paradiski (Les Arcs, La Plagne) nebo Les Trois Vallées (Courchevel, Méribel, Val Thorens). Val d’Isere tvoří společně se sousední obcí Tignes rozsáhlý komplex lyžařských středisek s názvem Espace Killy pojmenovaný podle slavného francouzského lyžaře Jeana Clauda Killyho. Skvělou lyžovačku si zde lze užít i v letních měsících, například na ledovci Pissaillas.

Pro nelyžaře a děti

Nelyžaři mohou využít pozemní lanovou dráhu Funival, která leží v části obce zvané La Daille. Dráha po několika stech metrech míří přímo do tunelu v hoře a končí na vrcholu Bellevarde, odkud je nádherný výhled po okolí. Skvělým relaxem po dni stráveném na sjezdovkách bude zajisté návštěva zdejšího Beach worldu, kde jsou k dispozici bazény, výřivky a wellnes centrum.

Val d’Isere nabízí bohatý program i pro ty nejmenší. Zdejší Children´s holidays kluby jsou schopny zajistit celodenní hlídání pro vaše ratolesti a připravit jim zábavný a zajímavý program spojený s výukou lyžování či jízdy na snowboardu. To vše za dohledu velmi zkušených instruktorů.

Počasí ve Val d’Isere

Val d’Isere

Štítky:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑