Itálie Val di Fiemme

Fotografie: photolupi | Licence: CC 2.0

0

Val di Fiemme – Lyžařský ráj pro běžkaře a rodiny

Lyžování v italských Dolomitech patří k vyhledávaným a atraktivním zimním dovoleným v Alpách. Velkou oblibu si zde získalo především lyžařské středisko Val di Fiemme ležící v údolí provincie Trento v severní Itálii. Zásluhu na tom má hned několik faktorů.

Dostupnost Val di Fiemme

Velkým plusem je bezproblémová přístupnost. Pouhých 25 kilometrů od Val di Fiemme vede dálnice, takže doprava do střediska je rychlá a pohodlná zároveň. Zdejší počasí nabízející tři sta slunečných dní za rok je také velkým lákadlem.

Ve středu údolí se nachází malebné městečno Ziano s pouhými 1,600 obyvateli, které nabízí širokou škálu ubytování a je výborným výchozím bodem pro poznávání okolních hor a lyžařských středisek. Zdejší obyvatelé jsou velmi přátelští, vstřícní a umocňují klidnou a pohodovou atmosféru celého místa.

Podmínky pro lyžování

Typickým znakem alpských středisek je jejich rozsáhlost. Okolo údolí Val di Fiemme se rozkládá 5 hlavních lyžařských středisek nabízejících více než 100 kilometrů sjezdovek nejen pro pokročile lyžaře a sportovce, ale i pro úplné začátečníky a rodiny s dětmi. Střediska se nazývají Skicenter Latemar, Alpe Cermis – Cavalese, Belamonte – Alpe Lusia – Moena, Passo Rolle, Passo Lavazé a Predazzo/ Ziano. Samozřejmostí je perfektní úprava sjezdovek a moderní způsoby dopravy na jejich počátky pomocí několika typů vleků. V oblasti je dále hned několik snowboard parků.

Běžkaři a Dolomity Superski

Velmi často je Val di Fiemme nazýváno kolébkou běžeckého lyžování. Není se čemu divit, zdejší dvě běžkařská střediska nabízejí více než 150 kilometrů tratí a jejich kvalitu dokazuje fakt, že se zde již dvakrát konalo Mistrovství světa FIS v severském lyžování, a to v letech 1991 a 2003. A co víc, třetí Mistrovství bude středisko hostit letos.

Kromě skipasu Val di Fiemme pro lyžování ve zdejších střediscích a dopravu mezi nimi ski busy zdarma je možno zakoupit výhodný skipas Dolomity Superski, který platí na vleky ve všech 12 lyžařských střediscích v oblasti Východních Dolomit – celkem umožňuje navštívit 1,100 km sjezdových tratí.

Štítky:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑