Dovolená E01

Fotografie: E01 | Licence: CC 2.0

0

TIP: London Pass – ušetřete za vstupy a dopravu v Londýně

Chystáte se navštívit Londýn? Pak věřte, že Londýn není zrovna nejlevnějším místem na zemi, a proto by se vám výlet do hlavního města Velké Británie mohl pěkně prodražit. Nicméně pokud víte, co, kdy, kdy a jak, tak můžete také nějakou tu korunu ušetřit a my se vám v tomto článku pokusíme poradit, jak docela významně ušetřit za vstupné do muzeí, historických památek apod.

Ceny vstupného v Londýně se pohybují většinou nad 10 librami, což je více než 300 kč za jeden vstup a to je poměrně hodně. Avšak existuje tzv. London Pass, díky kterému máte vstup do některých vybraných památek ZDARMA. Podle délky vašeho pobytu v Londýně si můžete tento pass pořídit na jeden, dva, tři případně šest dní. S využitím tohoto passu budete mít vstup do více než 60 londýnských památek zcela zdarma. Mezi těmito památkami nechybí například Londýnský Tower (bez passu vstup £20), Westminster Abbey (£18), Windsorský hrad (£18.50) a mnoho dalších. Velmi oblíbena je také vyhlídková plavba po Temži (£17), na kterou můžete jít díky London Passu také zcela ZDARMA.

Asi vás zajímá kolik tento London Pass stojí a kolik s ním můžete ušetřit. Nejpřehledněji vám to asi ukáže následující tabulka:

Počet dní Cena za dospělou osobu Cena za díte Úspora*
1 £49.00 £33.00 £12.00*
2 £68.00 £49.00 £56.00*
3 £81.00 £56.00 £98.00*
6 £108.00 £76.00 £213.00*
*úspora je počítána, když navštívíte v průměru tři památky denně, pokdu jich navštívíte denně více, tak také více ušetříte

Kromě toho má London Pass ještě jednu výhodu a to, že nebudete muset u některých památek stát dlouhé fronty na vstupné a to vám především v letních měsících, kdy je Londýn doslova přeplněný turisty přijde vhod.

Více informací naleznete na stránkách The London Pass.

Štítky:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑