Španělsko Tenerife

Fotografie: Santiago P.A. | Licence: CC 2.0

0

Tenerife – Evropské Galapágy

Kvapem rostoucí popularita Kanárských ostrovů je nepřehlédnutelná a kde jinde začít svou pouť po tomto překrásném španělském souostroví vulkanického původu, než právě na největším ze sedmice hlavních ostrovů – na Tenerife. Zájem o pobyt zde je veliký, a to nejen mezi turisty, ale i mezi lidmi hledajícími místo k trvalejšímu usazení. Měřítkem budiž fakt, že za posledních 10 let přibylo na ostrově 200 000 obyvatel a celková populace Tenerife se nezadržitelně blíží 1 000 000 obyvatel.

Lákadla Tenerife

Jaké jsou zdejší lákadla? Především téměř dokonalé podnebí nabízející celoročně velmi příjemné a teplé počasí bez větších teplotních výkyvů (celoroční průměrné teploty se pohybují mezi 18 a 30 °C). Tento fakt se odráží zejména na zdejší fauně a flóře. Úrodná vulkanická půda umožnila vznik unikátních druhů rostlin i živočichů, které nenajdete nikde jinde na světě. Hluboké lesy, banánové plantáže, překrásné pláže s černým sopečným pískem, typické vulkanické pláně podobné měsíční krajině i vyhlášené a oblíbené golfové resorty, to vše je Tenerife.

„Nej“ na Tenerife

Na 2,000 kilometrech čtverečních ostrova nalezneme hned několik „nej“. Jedná se o nejobývanější španělský ostrov, jenž zároveň dosahuje nejvyšší elevace na španělském území. Zdejší vulkán Pico de Teide dosahuje úctyhodné výšky 3 718 metrů nad mořem a 7 000 metrů od své základny na dně oceánu, což z něj dělá třetí nejvyšší sopku na světě. Vrchol sopky je přístupný a nachází se zde mezinárodní astronomická observatoř. Celá sopka i s přilehlou krajinou je součástí Národního parku Teide, který najdeme na seznamu světového dědictví UNESCO.

Která města navštívit?

Hlavní město ostrova Santa Cruz de Tenerife má také své „nej“. Každoročně v únoru se zde koná významný karneval, jehož se účastní více než čtvrt milionů návštěvníků z celého světa, a který je považován za druhý nejslavnější karneval světa hned po karnevalu v Riu de Janeiru. Významným městem je také San Cristóbal de La Laguna na severu ostrova. Leží zde univerzita Universidad de La Laguna založená v roce 1792 a celé město je díky své architektuře zapsáno na seznamu UNESCO. Hlavními lákadly jsou gotická Katedrála Panny Marie Pomocné a Královská svatyně Cristo de La Laguna.

Štítky:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑