Itálie Taormina

Fotografie: Scott Wylie | Licence: CC 2.0

0

Taormina – Sicilské Monte Carlo

Městečko na východním pobřeží Sicílie Taormina bývá někdy označována jako sicilské Monte Carlo. Abych pravdu řekl, tak teda úplně přesně nevím proč, protože zatímco Monte Carlo Vás ohromí svými moderními stavbami, tak v Taormina na Vás zapůsobí spíše tím kouzlem, že tady se tvořila historie.

Toto město bylo založeno ve středověku na úbočí hory Monte Tauro (Býčí hora), protože z této hory je možné vidět celé východní pobřeží Sicílie, takže v případě ohrožení, právě z této hory mohli tehdejší obyvatelé Sicílie spatřit nepřátelské lodě a připravit se na obranu ostrova.

Taormina – památky

K nejkrásnějším památkám patří Řecké divadlo, které tu je o něco menší než v Syrakusách, ale i přesto je nádherné. Dále pak katedrála Duomo nebo palác Palazzo Ciampoli. Pokud chcete v Taormině vidět památky, tak ideální doba je dopoledne, kdy ještě není takové vedro. Ovšem Taorminu Vám doporučuji navštívit i v noci, neboť v noci je dle mého ještě více malebnější a ta atmosféra, kdy Vám pouliční umělci hrají ty nejznámější italské skladby, opravdu stojí za to.

Štítky:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑