Itálie Sicílie

Fotografie: gnuckx | Licence: CC 2.0

0

Sicílie – Nejen domov italské mafie

Největší ostrov ve Středozemním moři – Sicílie je světově proslaven pro svoji nádhernou přírodu, čisté moře, ale také pro tradiční sicilskou kuchyni. Za svou rozmanitou přírodu je Sicílie vděčná sopce Etně, která je se svými 3000 metry největší aktivní sopka v Evropě. Vulkanické půdy jsou totiž pro některé organismy velmi prospěšné, proto je světoznámý třeba sicilský červený pomeranč, nebo také velmi dobré mandle či pistácie. Poblíž Etny najdeme kaňon Gola dell’Alcantara, který vytvořila láva právě této sopky. Nyní tímto kaňonem protéká řeka a především v létě je tento kaňon oblíbeným turistickým cílem, protože teplota řeky, která tudy protéka se pohybuje okolo 18 stupňu, takže poskytuje příjemné osvěžení od 40-ti stupňových veder.

Historie Sicílie

V roce 1860 začal Giuseppe Garibaldi právě ze Sicílie sjednocovat celou Itálii, což se mu nakonec povedlo a tak je Sicílie od roku 1860 součástí Itálie. V dnešní době je však situace jiná a Sicilané se naopak trochu straní od zbytku Itálie. Sicílie je také známa jako domov mafie, není proto překvapením, že se zde natáčeli některé scény z filmové trilogie Kmotr.

Památky na Sicílii

Hlavním městem ostrova Sicílie je Palermo, ve kterém najdeme mnoho historických památek. Mezi nejznámější patří Palermská katedrála nebo kostel San Giovanni degli Eremiti. Další zajímavou budovou v Palermu je operní dům Teatro Massimo, což je vlastně vůbec největší operní dům v celé Itálii.

Avšak kromě Palerma jsou na Sicílii i jina historicky důležitá města jako například Catania, Taormina nebo Syrakusy.

UŽITEČNÉ ITALSKÉ FRÁZE A SLOVÍČKA
Granita něco mezi zmrzlinou a ledovou tříští
Cannoli sladké trubičky plněné krémem
Arancie smažené rýžové koule s různými příchutěmi jako špenát apod.
Sfincione tradiční sicilská pizza

Štítky:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑