Švédsko

Švédsko
Hlavní město: Stockholm
Rozloha: 449 964 km2
Počet obyvatel: 9 555 893
Jazyk: Švédština
Měna: Švédská koruna (SEK)


Švédsko je stát ležící na Skandinávském poloostrově v severní Evropě. Co se rozlohy týká, tak Švédsko je třetím největším státem v Evropě. Ve Švédsku žije zhruba necelých deset milionů obyvatel, avšak většina z nich žije na jihu země, kde najdeme i hlavní město Švédkska - Stockholm.

Švédsko je převážně hornatou zemí, kde většinu povrchu pokrývá severská tundra, ve které se můžeme setkat například s losem nebo sobem. Ačkoliv by se mohlo zdát, že podnebí ve Švédsku bude výrazně chladnější než u náš, tak to až tak není uplně zcela pravda, protože tamní počasí do velké míry ovlivňuje Golfský proud. Nicméně pokud se rozhodnete pro návštěvu Švédska, tak stejně nejideálnější dobou bude léto, kdy se tamní teploty pohybuju lehce pod 20 stupňů.

Pokud však nejedete do Švédska kvůli nádherné přírodě, ale spíše za historií, tak byste rozhdoně měli navštívit hlavní město Stockholm, kde má mimo jiné svoje sídlo i švédský král. Dalšími velkými švédskými městy jsou Göteborg nebo Malmö, ze kterého vede most až do Dánska.

Last minute zájezdy do Švédska

NÁŠ TIP: Levné letenky do Švédska!


Back to Top ↑