Litva

Litva
Hlavní město: Vilnius
Rozloha: 65 200 km2
Počet obyvatel: 3 195 702
Jazyk: Litevština
Měna: Litevský litas (LTL)


Litva je dalším ze států tzv. pobaltských zemí (Litva, Lotyšsko, Estonsko), přičemž Litva je tím největším z nich. Hlavním městěm Litvy je Vilnius.

Většinu povrchu Litvy tvoří rozsáhlé nížiny a občas se můžeme setkat s jezery ledovcového původu. Podnebí v Litvě je o něco chladnější než v České republice, avšak že by se jednalo o nějaký razantní rozdíl se říct nedá.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Litvy, tak byste rozhodně měli navštívit její hlavní město Vilnius, jehož historické centrum je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Kromě Vilniusu stojí za návštěvu také historické univerzitní město na pobřeží Baltského moře - Klaipėda (Klajpeda). Toto město je nejstarším městěm v dnešní Litvě a tak není divu, že i v něm najdeme řadu zajímavých historických památek.

Last minute zájezdy do Litvy

NÁŠ TIP: Levné letenky do Litvy!

Šiauliai – Hora křížů

20. Leden, 2014 | Barbora.H

Město Šiauliai je čtvrtým největším městem Litvy. Město je považováno za kulturní centrum, sídlí zde biskup diecéze Šiauliai. Nečekejte však


Vilnius – Město bohémů

17. Leden, 2014 | Barbora.H

Dalším ze zajímavých a významných měst Pobaltí je Vilnius, hlavní město Litvy. Uhrančivé město plné baroka a zeleně. Dříve tomuBack to Top ↑