Finsko

Finsko
Hlavní město: Helsinki
Rozloha: 338 145 km2
Počet obyvatel: 5 350 000
Jazyk: Finština
Měna: Euro (EUR)


Finsko je stát ležící v severní Evropě, jehož celý název zní Finská republika. Pod Finsko patří ještě souostroví Ålandy, které nalezneme jihozápadně od pobřeží. Hlavním městěm Finska jsou Helsinki.

Finsko bývá občas nazýváno jako země tísíců jezer, protože jezera pokrývají skoro 10 % celého povrchu Fisnka! Odtud také pochází název Suomi, který v původním překladu znamenal něco jako země močálu nebo bažin. Kromě jezer pokrývají velkou část povrchu jehličnaté lesy. Finsko je země s nádhernou přírodou, na kterou jsou Finové patřičně hrdí a proto tam najdeme mnoho národních párků a přírodních rezervací.

Ačkoliv Finsko leží hodně na severu, tak podnebí je spíše seversky mírné, neboť ho otepluje Golfský proud. Pouze na severu Finska v oblasti zvané Laponsko se můžeme setkat se subarktickým podnebím.

Mezi typické symboly Fisnka patří jejich národní sport hokej nebo finská sauna, na kterou Finové nedají dopustit. Mezi zajímavosti patří například i to, že pokud se vydáte do Finska, tak tam budete moci ochutnat sobí, losí nebo medvědí maso, které je nedílnou součastí finské kuchyně.

Last minute zájezdy do Finska

NÁŠ TIP: Levné letenky do Finska!


Back to Top ↑