Velká Británie

Velká Británie
Hlavní město: Londýn
Rozloha: 243 610 km2
Počet obyvatel: 62 041 000
Jazyk: Angličtina
Měna: Libra (GBP)


Spojené království Velké Británie a Severního Irska, což je oficiální název pro Velkou Británii, je tvořeno 4 historickými zeměmi - Anglií, Skotskem, Walesem a Severním Irskem. Velká Británie má velmi bohatou historii a vždy patřila k jedním z nejvýznamnějších zemí v celé Evropě. Současnou hlavou státu je královna Alžběta II.

Kulturním, ekonomickým a politickým centrem celé země je hlavní město Londýn, ve kterém najdeme spustu historickým památek jako Buckinghamsky palác, Tower Bridge, Big Ben, London Eye a spustu dalších. Avšak kromě turistických památek tam také naleznete spoustu krásných parků, nákupních center, muzeí apod.

Nicméně Londýn neni jediným místem, které byste měli navštívit, pokud se rozhodnete vydat do Velké Británie. Navštívit byste také měli jedny z nejstarších univerzitních měst na světě - Oxford a Cambridge. Dalším velmi zajímavým místem je Stonehenge, o kterém se stále neví, proč a jak bylo vybudováno. A ve vyjmenovávání dalších zajimavých míst, která stojí za navštívení bych mohl pokračovat až do nekonečna, protože ve Velké Británii je jich opravdu spoustu a pokud jste tuto úchvatnou zemi ještě nenavštívili, tak vám doporučujeme abyste tak učinili co nejdříve, protože rozhodně nebudete litovat.

Last minute zájezdy do Velké Británie

NÁŠ TIP: Levné letenky do Velké Británie! Londýn již od 2 299 Kč!

Glasgow – Srdce Skotska

20. Září, 2013 | Ivan

Největším městěm ve Skotku a třetím největším městěm v celé Velké Británii je Glasgow. Toto město leží zhruba uprostřed SkotskaBack to Top ↑