Komerční články

Fotografie: | Licence: CC 2.0

0

Jak se lyžuje v Itálii

Itálie patří k zemím, které jako první začaly v Evropě budovat velké lyžařské areály, od té doby se samozřejmě již několikrát modernizovaly, ale stále mají své kouzlo. V Itálii nenajdete mnoho obřích ultramoderních lyžařských středisek, lyžařům jsou zde k dispozici spíš středně velké a menší rodinné areály, kde takřka každý najde vše potřebné. Pro českého lyžaře není Itálie zrovna za rohem, přesto se těší u tuzemských sjezdařů velké oblibě. Možná právě proto, že nejsou tak přecpaná nadšenými turisty, je v italských střediscích víc klidu. Abyste takovou dálku nejeli zbytečně a kvůli počasí neskončili jen v penzionu, sledujte předpovědi počasí ve vámi vybrané lokalitě a aktuální sněhové zpravodajství, které najdete na SNOW.cz.

Lyžování v Itálii nabízí každý den perfektně upravené sjezdovky s kvalitní infrastrukturou technického zasněžování, které umožní lyžování i při nedostatečné přirozené sněhové pokrývce. Lyžaři si zde užijí fascinující výhledy do krajiny a převažující jasné slunečné počasí. Italové hodně investují do vleků a lanovek, přibylo také možností ubytování i wellness center. Itálie turistům nabízí vytříbenou gastronomii, pohostinnost a veškeré zázemí, které při lyžování potřebují.

Kde se vám bude zaručeně líbit

Najdete zde velké množství relativně menších ski parků, kde však budete mít veškerý komfort a pohodlí. Vyzkoušejte třeba lyžařské městečko Livigno ležící v bezcelní zóně, v jehož blízkosti na východním hřebeni Carosello naleznete lyžařský areál s kabinkovými lanovkami. Zde se můžete těšit na široké přehledné sjezdovky s velkým sklonem. Z druhé strany vrcholu na vás potom čekají mírnější svahy s krytými 4sedačkami. Dáváte-li přednost menšímu areálu, potom se vydejte do lyžařského centra Mottolino, které je s městečkem Livigno spojeno 12místnou gondolou. Zde vás uvítá hustá síť sjezdovek spadající z vrcholů Monte Sponda a Monte della Neve.

Na sjezdovku i s dětmi

Vyrážíte-li na hory s celou rodinou i malými dětmi, navštivte středisko Seiser Alm, kde se konají výukové kurzy pro nejmenší lyžaře SNOWkid kemp. Vaše nejmenší děti si zde osvojí správné pohybové návyky pro sjezdové lyžování a hlavně si užijí spoustu legrace pod vedením zkušených instruktorů. Tak neváhejte, když lyžovat, pak jedině do Itálie.


Komentáře nejsou povoleny.

Back to Top ↑