Španělsko San Sebastián

Fotografie: Miguel Ángel García. | Licence: CC 2.0

0

San Sebastián – Perla Kantaberského pobřeží

Španělské město San Sebastián (celý oficiální název je Donostia-San Sebastián) se nachází na pobřeží Atlantiku necelých 20 kilometrů od španělských hranic s Francií. Město ožívá hlavně v létě, kdy zde jezdí tisíce turistů ze všech koutů Evropy, aby zde strávili svoji dovolenou.

Ačkoliv je San Sebastián součástí Španělska, tak jeho obyvatelé se považují za Basky, neboť celá oblast severozápadního Španělska spolu s jihozápadem Francie je označována jako Baskicko. Baskové jsou na svůj původ právem hrdí a již dlouhou dobu usilují o samostatnost, proto v ulicích můžeme mnohokrát vidět vyvěšenou Baskickou vlajku.

Historie samotného San Sebastiánu sahá do roku 1180, kdy nechal toto město založit navarrský král Sancho VI. Moudrý. Mezi nejvýznamnější památky města patří barokní chrám Panny Marie a kostel svatého Vincenta z 16. století., které oba najdeme ve čtvrti Antiguo.

Jak jsem již řekl, nejvíce turistů navštěvuje San Sebastián v létě, protože tu jsou krásné podmínky pro koupání. San Sebastián je také cíle surfařů, protože zde jsou naprosto ideální podmínky pro surfování. Jedny z nejznámějších pláží jsou La Concha a Zurriola. Za zmínku také stojí, že se tu každoročně v kongresové centrum Kursaal koná filmový a jazzový festival.

SLOVNÍČEK
Kaixo Ahoj
Eskerrik asko Děkuji
Arratsaldeon Dobrý den

Počasí v San Sebastiánu


Štítky:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑