Řecko Rhodos

Fotografie: Alexander Saprykin | Licence: CC 2.0

0

Rhodos – Nejprosluněnější řecký ostrov

Rhodos je jeden z nějvětších řeckých ostrovů, který se nachází na jihovýchodě Řecka, zhruba deset kilometrů od tureckých hranic. Rhodos je jedním z nejnavštěvovanějších ostrovů Řecka, protože na Rhodosu jsou skoro všude nádherné písečné pláže, které omývá průzračně čisté Egejské moře a podle řecké mytologie, řecký bůh slunce – Hélios ozářil Rhodos a udělal z něj tak nejprosluněnější ostrov celého Řecka. Slunce na Rhodosu svítí i přes 300 dní v roce!

Díky slunečnému počasí a krásnému moři Rhodos ročně navštíví několik desítek tisíc tůristů, kteří se vydávají na Rhodos odpočinout od každodenních starostí. Tomu odpovídá i množství hotelů, které byly kvůli turistickému ruchu na Rhodosu vybudovány.

Pokud však během dovolené na Rhodosu nechcete jenom ležet na pláži, ale také něco dělat, tak můžete vyzkoušet různé vodní sporty jako například windsurfing. Na Rhodosu je také jedno golfové hřiště, takže pokud patříte mezi golfové nadšence, tak na své si přijdete i na tomto ostrově. V neposlední řadě se na Rhodosu nachází mnoho památek. Nejvýznamnější z nich je Staré město, které je zapsáno i na seznamu památek UNESCO.

Rhodos je nádherný ostrov, který je tou pravou volbou, pokud toužíte po příjemné dovolené plné odpočinku, sluníčka a skvělého koupání v moři.

SLOVNÍČEK
Καλημερα [kalimera] Dobré ráno nebo také dobrý den v řečtině
Καλησπέρα [Kalispera] Dobrý večer v řečtině

Počasí na Rhodosu


Štítky:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑