Velká Británie Londýn

Fotografie: E01 | Licence: CC 2.0

0

Za perfektní angličtinou do Anglie

Schopnost ovládat alespoň základy angličtiny nebo jiného světového jazyka je v dnešní době téměř samozřejmostí. Rostoucí možnosti dopravy, informačních zdrojů, ale také více volného času dávají prostor jak pro cestování a poznávání jako takové, tak pro studium cizích jazyků v zahraničí.

V současnosti je možné podniknout jazykový pobyt s kurzem angličtiny téměř kdekoli na světě včetně exotických destinací jako například Thajsko nebo Barbados. Přesto však pro české studenty destinací číslo jedna stále zůstává Anglie, respektive Velká Británie.

Anglie stále nejoblíbenější

Nejprve byly jazykové pobyty v Anglii v podstatě jedinou možností ke zdokonalení angličtiny v přirozeném prostředí. V průběhu let se možnosti rozšiřovaly a nové destinace přibývají i dnes. Díky tomu, že Anglie byla první a z České republiky se tam dostanete velmi snadno, je nejoblíbenější destinací pro jazykové kurzy angličtiny v zahraničí dodnes.

Doba se však změnila a jazykový kurz v zahraničí již neznamená jen Londýn. Vydat se můžete doslova po celé Anglii, například do měst na jižním pobřeží jako Brighton, Bournemouth, Eastbourne či Torbay. Na jazykový kurz se můžete vydat i do Skotska, Walesu či Severního Irska.  Pro ilustraci se můžete podívat na nabídku některé z agentur nabízející jazykové kurzy v Anglii (o výhodách výběru jazykových pobytů v zahraničí přes agentury bude řeč v následujícím odstavci). Záleží tedy na vás, zda dáváte přednost anglickému létu u vody, krásné skotské přírodě nebo raději zamíříte za památkami a kulturou do Oxfordu či Londýna.

Jazykový pobyt přes agenturu nebo sami

Díky rostoucímu počtu zájemců o kurzy angličtiny v Londýně roste i počet jazykových škol. A tím se právě dostáváme k tomu, proč se na jazykový pobyt do zahraničí vydat s agenturou než na vlastní pěst.

Nejenže agentury mají díky objemu výhodnější ceny, než kdybyste se do školy hlásili napřímo, ale také dané jazykové školy znají. Řeknou vám, které jazykové školy jsou vhodnější spíše pro mladší studenty hledající zábavu a které naopak pro cílevědomé studenty plánující studium na univerzitě v zahraničí. Nejlevnější jazykové kurzy angličtiny v Londýně začínají na ceně necelých 5 000 Kč za dva týdny. U jazykových kurzů se však vyplatí si alespoň trochu připlatit. Získáte tak kvalitnější učitele, méně studentů ve třídě a váš jazykový pobyt v zahraničí tak nabere na intenzitě.

Jaké památky a zajímavosti můžete v během vašeho pobytu v Londýně potkat? Těch je opravdu mnoho. O Londýně se říká, že ať se tam vydáte jednou či stokrát, vždy vás něčím překvapí. Pro inspiraci se ale můžete podívat na článek o londýnských památkách, které byste rozhodně vynechat neměli.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑