Chorvatsko Brač

Fotografie: Szabolcs Emich | Licence: CC 2.0

0

Ostrov Brač – víno, moře a pínie

Ostrov Brač je další velmi oblíbenou turistickou destinací v Chorvatsku. Brač se nachází na jihu Chorvatska a je největším ostrovem v Dalmácii a třetím největším ostroven Jadranu. Na Brač se vydá každoročně několik desítek tisíc turistů, aby aspoň jednou mohli zavítat na nejznámější pláž v celém chorvatsku – Zlatni rat. Tato pláž se nachází na jižní straně osrova Brač, necelé dva kilometry od městečka Bol. Zlatni rat je oblázkovitá pláž zhruba 800 metrů dlouhá, ale v během letní sezóny se na ní denně vměstná až 3000 lidí.

Dalším zajimavým místem, které byste rozhodně měli navštívit, pokud se vydáte na ostrov Brač, je Dračí jeskyně. Ta se nachází kousek nad vesničkou Murvica a v této jeskyni najdete různé reliéfy na stěnách, které zde podle legendy vytesal kdysi jeden poustevník.  Významnou památkou ostrova Brač je také klášter Blaca, který byl založen v 16. století a dnes je na seznamu památek UNESCO.

Ostrov Brač je jednou z nejvyhledávanějších turistických destinací chorvatska, což je možná způsobeno i tím, že čtvrtinu ostrova pokrývají borovicové lesy, jejichž silice mohou mít relaxační účinky na všechny obyvatele ostrova. Kromě toho se na Brači pěstuje velmi kvalitní víno, které vám může také pobyt na Brači zpříjemnit.

Počasí na Brači


Štítky:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑