Nizozemsko no image

Fotografie: | Licence: CC 2.0

0

Okolí Amsterdamu – Zaanse Schans a Keukenhof

Pokud navštívíte Amsterdam, neměli byste vynechat ani krásy v jeho okolí. Nizozemsko jako země sužovaná větry, nabízí nádhernou podívanou na větrné mlýny. V blízkosti hlavního města se nachází skanzen Zaanse Schans. Ten je známý svými funkčními větrnými mlýny, zelenou barvou, dřevem. Podívat se zde můžete do muzeí různých řemesel, nejvíce láká výroba dřeváků. Tento symbol si zde v různých podobách a velikostech můžete samozřejmě zakoupit jako suvenýr. Na celém území skanzenu se nacházejí i obří dřeváky, do kterých si můžete stoupnout a vyfotit se na památku. Jedinečná je zde i výroba místních sýrů, jejich vůně je cítit už z dálky. V muzeu se můžete podívat, jak se tato pochoutka vyrábí, můžete ochutnat desítky druhů. Určitě si nezapomeňte nějaký sýr koupit, jsou opravdu chuťově výborné, ale i nádherné a unikátní, mají různé tvary i barvy.

V místních restauracích si můžete nechat z této pochoutky i něco uvařit. Výborná jsou i rychlá občerstvení, kterých na trase skanzenu najdete několik.

Tip: při vstupu si nezapomeňte ,,vymáčknout“ mapu skanzenu, je zadarmo a určitě se hodí!

Za pokochání stojí i výhled na typické holandské domky a na lidi, kteří tu snad všichni jezdí na kolech.

Květinová burza v Aalsmeeru ohromí opravdu každého, je to středisko pěstování květin. Nizozemsko je proslavené svými nejen tulipánovými poli. Za návštěvu určitě stojí světově proslulý největší a nejslavnější květinový park Keukenhof, kde je každoročně k vidění okolo 6 miliónů cibulovin.

Tip: zavítejte v dubnu a květnu, kdy je vše v plném rozkvětu a v pavilonech je bohatý doprovodný program– aranžování, výstavy a ochutnávky.

Štítky:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑