Francie Nice

Fotografie: Artur Staszewski | Licence: CC 2.0

0

Nice – Luxus na francouzské riviéře

Dalším velmi známým francouzským městem ležícím na Azurovém pobřeží je město Nice. Do tohoto města zavítají každým rokem v létě milióny turistů, protože zdejší atmosféra je naprosto okouzlující.

Ačkoliv historie tohoto města sahá až do dob antiky, tak historických památek tam příliš mnoho nenaleznete. Nejznámější památkou, ona to vlastně ani tak není památka, je Andělská promenáda, občas se jí také říká Anglická promenáda, která se táhne podél pobřeží Azurového moře. Romantická je především noční procházka po této promenádě.

Nejluxusnější hotely se nacházejí hned přes ulici naproti Anglické promenády. Nejznámější je pravděpodobně hotel Negresco, ve kterém se ubytovávají během svých dovolených i některé evropské celebrity.

Pláž v Nice je kamenitá, takže pokud váš hotel nemá k dispozici lehátka, tak si rozhodně na dovolenou v Nice vezměte karimatky, protože ležení na kamenech není zrovna moc příjemné. Moře je teplé a čisté, avšak někdy bývají trochu větší vlny, ale to je spíše vítaným zpříjemněním v jinak parných a dusných dnech.

Pokud budete v dovolené v Nice, tak byste rozhodně měli navštívit tamní trh, který vás okouzlí svou atmosférou. Mísící se vůně koření, různé francouzské kosmetické přípravky a samozřejmě místní delikatesy, které si nesmíte v žádném případě nechat ujít.

Počasí v Nice


Štítky:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑