Rusko no image

Fotografie: | Licence: CC 2.0

0

Moskva – Památky, část II.

Vyhlídka na Vrabčím vrchu. Otevírá se tu nádherný pohled na celou Moskvu, na významný olympijský stadion Lužniki, na nové mrakodrapy Moskva city i na Stalinovy vysotky. Jednu z nich zde také najdete, na Vrabčích horách se nachází nádherná budova Moskevské státní (Lomonosovy) univerzity.

VDNCH, Výstaviště Všerossijnyj– výstaviště hospodářských úspěchů Sovětského svazu. Najdete zde tématicky laděné budovy, sochy Lenina, nádherné zlaté fontány. Dnes tento komplex působí poněkud kuriozně, pořádají se zde jarmarky. Při vstupu si povšimněte sochy Pracovníka a kolchoznice, idey Ruska a symbolu Mosfilmu.

Park Победы – vítězství, najdete zde Ústřední muzeum a muzeum Velké vlastenecké války a pomník Vítězství.

Kolomenskoe- nejnavštěvovanější park Moskvy. Býval letním sídlem velkoknížat a ruských carů. Nejstarší památkou je kostel Nanebevzetí Ježíše Krista, dále starobylý dřevěný palác cara A. M. Romanova. K vidění jsou nejen staroruské dřevěné stavby, ale i stavby ze 17.-18. století, z přírodnin staré duby. Pokochat se zde můžete pohledem na Moskvu řeku, zajít doporučuji i do Muzea medu a ochutnat stovky druhů.

Kuskovo- dvorcovo- přírodní komplex. Letní sídlo Šeremetěva. Najdete zde unikátní muzeum skla a keramiky.

Treťjakovská galerie– nejvýznamnější galerie ruského umění na světě. Sbírka obsahuje více než 130 000 exponátů, včetně originálů A. Rubleva- V. Kandinského- K. Maleviče.

Bolšoj těatr (Velké divadlo)- světově proslulé divadlo dramatu a baletu. Je spojováno se jmény Galiny Ulanové či Máji Plisecké.

Divadlo Na Taganke– známé díky zpěváků V. Vysockému, který zde zpíval i hrál.

MCHAT– divadlo, které proslavilo povídky a dramata Čechova. Světově známá je metoda Stanislavského, který se o toto proslavení ruské klasiky zasloužil.

Kitaj gorod– starobylá moskevská čtvrť, kupecké centrum. Najdete zde plno malých kostelíků. Do roku 2007 zde stál slavný hotel Rossija.

Více se dozvíte jedině, když zavítáte do tohoto nádherného a tolik rozporuplného města. Neváhejte!

Památky v Moskvě

Štítky:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑