Monako Monako

Fotografie: Trish Hartmann | Licence: CC 2.0

0

Monako – Stát plný luxusu

Monako, oficiální název je Monacké knížectví, je druhý nejmenší stát světa, který leží na středomořském pobřeží Francie, které bývá označováno jako Azurové pobřeží. Někdy se můžeme setkat s označením Monte Carlo, ovšem Monte Carlo je pouze název jedné ze čtyř čtvrtí, z kterých se celé Monako skládá.

O Monaku jste nejspíš slyšeli jako o místě, s největší koncentrací milionářů na kilometr čtvereční. A slyšeli jste správně, peníze tu jsou cítit na každém kroku – drahá auta, luxusní butiky, honosné jachty a přepychové hotely. Především v létě se zde sjíždí smetánka z celé Evropy, aby utrácela své „lehce“ nabyté milióny. K tomu jim nejlépe slouží Monacké kasino Monte Carlo, před kterým jsou nádherné zahrady s fontánami.

Pokud se však řadíte k „obyčejným“ turistům, kteří přišli spíše poznávat nová místa, tak se určitě vydejte ke Knížecímu paláci, kde pobývá po většinu roku monacká královská rodina. Pokud se budete chtít osvěžit, tak se můžete vydat na veřejnou pláž Larvotto, která je sítěmi chráněná proti žralokům a dalším nevyžádaným mořským živočichům. S jedinými žraloky v Monaku se tak můžete setkat pouze v Oceánografickém muzeu, které určitě také stojí za to navštívit.

Sportovní nadšenci určitě ví, že v Monaku se každoročně koná velká cena Formule 1, takže stopy po těchto závodech najdete i na některých částech silnice. Monako má dokonce i svůj vlastní fotbalový klub, takže tu najdeme i jeho domácí stadion.

Pokud tedy budete mít někdy cestu kolem, tak rozhodně neváhejte Monako navštívit, protože člověk aspoň pozná, jaký je svět milionářů.

Štítky:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑