Německo Mnichov

Fotografie: A L B | Licence: CC 2.0

0

Mnichov – Dobré pivo a kvalitní fotbal

Čtyři hodiny cesty za námi a my konečně vystupujeme v Mnichově. Autem je to sice nejrychlejší a nejlevnější, ale i tak je cesta dlouhá a poměrně nepohodlná. Počasí je tu stejné jako u nás. Podle tištěného průvodce se dozvídáme, že jsme právě zavítali do nejkrásnějšího města v Evropě. Tato bavorská metropole se nachází velmi blízko českých hranic. Kromě množství památek tu však rovněž naleznete rušný kulturní život, zelené parky a velký počet restaurací a pivnic, kde se bude každému našinci velmi líbit.

Mnichov tvoří jedno z třiadvaceti center Svobodného státu Bavorska. Mezi německými velkoměsty jde o město s největší hustotou osídlení. Po celém světě je hlavní město Bavorska proslaveno především díky obřímu pivnímu festivalu Oktoberfest, průmyslovým koncernům a samozřejmě také zásluhou fotbalového klubu Bayern Mnichov. Městský fotbalový stadion Allianz arena je domácím stadionem nejen Bayernu Mnichov, ale i klubu Mnichov 1960.

Během druhé světové války byl Mnichov podobně jako většina německých měst značně poničen, po válce však nastala přestavba města podle starých plánů, takže si na své přijdou i milovníci architektury. Rozkládá se ploše 310 kilometrů čtverečních a protéká jím řeka Isar. V Mnichově žije více než milion obyvatel.

V centru Mnichova je náměstí Marienplatz, na kterém se nachází Stará i Nová radnice a Mariánský sloup. Bohatě zdobená Nová radnice byla vystavěna ve druhé polovině 19. století v neogotickém slohu. Na jejím průčelí si můžete mimo jiné prohlédnout nádherný orloj. Stará radnice byla postavena v 15. století ve východní části náměstí. Dnes v ní sídlí Muzeum hraček, jehož návštěvu jistě ocení především děti. Fanoušci rychlých kol nepochybně navštíví pozoruhodné BMW Museum, kde budou se zájmem obdivovat bohatou historii největšího světového výrobce luxusních vozů.

Štítky:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑