Itálie Milán

Fotografie: picdrops | Licence: CC 2.0

0

Milán – Město módy

Druhé největší město Itálie – Milán, bývá někdy označováno jako hlavní město módy, protože v něm najdeme mnoho obchodních domů těch nejluxusnějších značek. Pokud si tedy budete chtít koupit nějaké oblečení z nejnovější kolekce nějaké té luxusní značky, tak musíte právě do Milána.

Památky v Miláně

Ovšem Milán není město jenom o nakupování, najdeme v něm i historické památky, protože počátky tohoto města se datují kolem 5. století př. n. l. Mezi nejvýznamnější památky patří Milánská katedrála Narození Panny Marie neboli Milánský dóm. Jedná se o druhou největší gotickou katedrálu a jeho stavba trvala více než pět set let. Další významnou památkou je divadlo La Scala, které proslulo jako jeden z nejlepších operních domů. Dalšími památkami se kterými je možné se setkat v Miláně jsou Galerie Viktora Emanuela II., což je nestarší nákupní centrum na světě. Další významnou milánskou památkou je  kostel Santa Maria delle Grazie s Leonardovou freskou Poslední večeře. Ovšem pokud chcete vidět tuto fresku, tak se musíte zarezervovat a čekací lhůty se pohybují okolo půl roku. Tuto fresku smí totiž vidět denně pouze pár vybraných jedinců.

Milán je opravdu nádherné italské město, které stojí za to navštívit, i když třeba nemáte rádi nakupování, protože toto město má takový nepopsatelný charakter, díky kterému si Milán zamilujete.

Štítky:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑