Komerční články Litomyšl

Fotografie: János Korom Dr | Licence: CC 2.0

0

Města, která musíte navštívit!

Pokud rádi cestujete a uvažujete nad nějakým netradičním výletem v rámci České republiky, tak v tomto článku vám doporučíme pět zajímavých míst České republiky, které stojí za to navštívit.

Mezi turisticky nejnavštěvovanější města v České republice patří například Praha nebo Český Krumlov, avšak výlet do těchto měst se může trochu prodražit, protože oběd na Staroměstském náměstí nebo někde poblíž Pražského hradu vás vyjde rozhodně o něco dráž než kdybyste si ho dávali v nějaké zapadlé vesničce.

V České republice jsou však i taková města, která nejsou mezi turisty až tak populární, ale i tak mají svým návštěvníkům co nabídnout a navíc je v nich mnohem levněji než třeba ve zmiňované Praze.

Zlín

Na východě Moravy leží romantické městečko Zlín, ve kterém se můžete vydat po stopách tamního rodáka Tomáše Bati a proplout na lodi Baťův kanál, navštívit vilu Tomáše Bati a celou cestu zakončit v obuvnickém muzeu. Pokud však toužíte vidět i něco jiného než boty, tak se můžete vydat na zámek Lešná nebo do přilehlé Zoo Lešná, kde se nachází přes 1000 zvířat.

Sehnat ubytování ve Zlíně není žádným velkým problémem. Doporučit vám můžeme Penzion Uno, který nabízí vysokou kvalitu ubytování za příjemné ceny. V ramci hoteulu můžeme navštivit útulnou restauraci ve Zlíně, kde vám připraví z čerstvých surovin lahodné pokrmy.

Litomyšl

Dalším velice krásným českým městem je Litomyšl, která se nachází na východě Čech. V Litomyšli najdeme spoustu krásných historickým památek mezi které patří Kostel Povýšení svatého Kříže, Dům u rytířů nebo Kostel Rozeslání sv. Apoštolů. Tou nejznámější je však Renesanční zámek v Litomyšly, který je dokonce zapsán na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Pokud už budete unaveni z chození po památkách, tak na náměstí v Litomyšly najdete spoustu cukráren, ve kterých si budete moci dopřát nějakou sladkou odměnu. Pokud si však budete chtít dát nějaké pořádné jídlo, tak kromě cukráren naleznete na náměstí krásné restaurace, nebo také pohostinství.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑