Španělsko Madrid

Fotografie: David Hurt | Licence: CC 2.0

0

Madrid – Hlavní město Španělského království

V samotném středu Španělského království leží jeho hlavní město Madrid. Počet obyvatel tohoto města se pohybuje okolo 3.3 miliónu a to z něj dělá 3. největší město v Evropské unii hned po Londýně a Berlíně. Madrid se může pyšnit velkým počtem historických budov a památke, avšak kromě těchto historických staveb najdeme v Madridu moderních budov, které jsou krásnými architektonickými skvosty.

Pravděpodobně nejznámější madridskou stavbou bude Palacio Real, jenž je sídlem španělské královské rodiny. Historie tohoto královského paláce sahá až do roku 825, kdy zde arabský emír nechal postavit pevnostní palác. V průběhu let se tento pevnostní palác rozrůstal až se z něj stalo královské sídlo, nicméně v roce 1734 palác vyhořel. Místo něj byl postaven palác nový, což je ten, který v Madridu stojí do dnes a je to právě Palacio Real.

Jedním z nejdůležitějších náměstí v celém Madridu je nejen z historického hlediska Plaza Mayor. Na tomto náměstí se konají všechny důležité akce, co v Madridu jsou jako různé festivali apod. Dokonce se tu i konaly byčí zápasy, které se mimochodem konají i dodnes, ale na Plaza de las Ventas a to od března do října každou neděli.

Pokud chcete spatřit nějaké obrazy od předních evrpoských malířů jakými byli Goya, Rembrandt a další, tak navštivtě madridské muzem Prado. Avšak pokud už máte dost památek nebo umění a chtěli byste například si v Madridu také něco koupit, tak si určitě projděte ulici Gran Vía.

Po náročném dni plném historie, umění a nakupování budete určitě mít hlad, a tak není nic jednodušího než navštívit jednu ze zdejších madridských restaurací a ochutnat vyhlašenou španělskou kuchyni. K jídlu vám doporučujeme si dát paellu a k pití sangrii a nebo španělské víno.

SLOVNÍČEK
Cava španělské šumivé víno
Paella jídlo na způsob rizota, ale místo masa jsou mořské plody
Hola ve Španělsku se téměř nikde neříká Dobrý den, místo toho se všichni zdraví Hola ([:ola:]), což v překladu znamená ahoj

Štítky:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑