Itálie no image

Fotografie: | Licence: CC 2.0

0

Livigno – Překvapivé ceny a bombardino

Italské vysokohorské středisko pouhých pár kilometrů od Švýcarských hranic. Schované vysoko v horách, je Livigno dostupné pouze klikatými serpentinami z Bormia, nebo 10ti kilometrovým tunelem ze Švýcarska. Avšak nelehká cesta za to rozhodně stojí. V roce 2012 bylo Livigno vyhlášeno v soutěži World Snow Awards nejlepším lyžařským střediskem v Evropě a mnoho vracejících se návštěvníků názor poroty velmi pravděpodobně sdílí dodnes.

Výjimečné nákupy

I když má město Livigno pouhých 5 tisíc obyvatel, každoročně přivítá tisíce turistů. Mnozí z nich se však pravidelně vracejí nejen za zdejšími nádhernými sjezdovkami. Díky své zajímavé poloze na hranici Itálie a Švýcarska totiž platí v Livignu naprosto unikátní bezcelní zóna, což znamená například velmi levné pohonné hmoty nebo lihoviny. Jedná se o poslední bezcelní zónu v rámci EU, tak proč nespojit skvělou zimní dovolenou s výhodnými nákupy?

Lyžařské středisko Livingo

Středisko nabízí 115 kilometrů sjezdovek, jeden z nejrozsáhlejších snowparků pro snowboardisty v celých italských Alpách a 40 kilometrů běžeckých stop. Sjezdovky se rozprostírají po obou stranách údolí a jsou rozděleny na dvě střediska – západní Mottolino a východní Carosello 3000.

Najdeme zde 38 kilometrů modrých, 54 kilometrů červených a 10 kilometrů černých sjezdovek. Většina z nich se díky vysoké nadmořské výšce nachází nad hranicí lesa, díky čemuž jsou pohodlně široké a naprosto ideální pro středně náročné carvingové lyžování. I když je zde „jen“ 10 kilometrů černých sjezdovek, jsou to povětšinou velmi náročné padáky, na které se jen tak nezapomíná a v Alpách patří mezi top adrenalinové zážitky.

Občerstvení

Jelikož jsme v Itálii, sjezdovky jsou doslova posety restauracemi, kde můžete po pořádné lyžovačce vydechnout a nabrat síly u šálku výborného italského cappuccina, nebo tradičního bombardina, které vás, jak už název napovídá, skutečně nakopne. To vše ve výšce přes 2 700 metrů nad mořem a s nádherným výhledem na okolní zasněžené kopce.

Díky nadmořské výšce střediska si toto všechno lze vychutnávat plnými doušky klidně i v jarních měsících, kdy má mnoho okolních středisek již po hlavní sezóně, avšak v Livignu je sněhu stále více než dost.

Počasí v Livignu

Livigno

Štítky:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑