Itálie Kronplatz

Fotografie: Davide Costanzo | Licence: CC 2.0

1

Kronplatz – Lyžařské středisko 21. století

Nejmodernější lyžařské středisko v Dolomitech rozkládající se na svazích 2275 metrů vysoké stejnojmenné hory v Jižním Tyrolsku, to je Kronplatz. V některých průvodcích jej dokonce naleznete mezi špičkou zimních středisek v celé Evropě. Zima nabízí dostatek vyžití pro lyžaře, skialpinisty nebo běžkaře, v létě je pak zdejší krajina cílem mnoha cykloturistů a horolezců. Také čeští turisté a lyžaři si sem našli cestu a dnes už někteří navštěvují Kronplatz každoročně. A není se čemu divit, toto středisko je občas nazýváno doslova „továrnou na lyžování“, kde můžete co se techniky a bezpečnosti týče zakusit to nejlepší, co je aktuálně k dispozici.

Podmínky pro lyžaře i nelyžaře

Středisko vám nabídne 116 kilometrů sjezdovek, na které se rychle a pohodlně dopravíte pomocí 31 moderních lanovek. Zdejší svahy nepatří povětšinou mezi ty nejnáročnější pod sluncem, ale svou šířkou se jednoznačně řadí k nadprůměru. Také péče o sjezdovky a zasněžování je díky zdejší technice perfektní. Pro odvážnější lyžaře toužící po troše toho adrenalinu je připraveno 200 kilometrů svahů pro cross-country lyžování, nebo možnost vyzkoušet si populární biatlon (běh na lyžích + střelba) v nedalekém středisku Antereselva-Antholz, jemuž se někdy přezdívá „mekka biatlonistů“.

Pokud nepatříte mezi fanoušky lyžování, nabízí Kronplatz 40 skvělých sáňkovacích tratí, nebo můžete krásu, ticho a klid zdejší nedotčené zimní přírody objevovat také na sněžnicích, pro které je zde připraveno hned několik tratí. Není potřeba se strachovat ani o příslušné lyžařské či jiné vybavení. Místní půjčovny nabízejí k půjčení kvalitní lyže, příslušné obutí i nejnovější modely lyžařských helem, aby tak zajistili návštěvníkům co největší komfort a bezpečí zároveň.

Kam v létě

V létě se naskýtá možnost podívat se na vrchol Kronplatzu kabinovou lanovkou. Můžete zde spatřit zvon pojmenovaný Concordia 2000, který je největším zvonem v celých Alpách a pokochat se překrásným výhledem na Jižní Tyroly. Alternativou pro sportovněji založené je vyšlapat horu po svých nebo ji vyjet na kole. Pro odvážné návštěvníky je pak připraven sjezd dolů po downhill trase, nebo možnost snést se z vrcholů při tandemovém letu rogalem.

Štítky:


Jedna odpověď k Kronplatz – Lyžařské středisko 21. století

  1. Milous says:

    Ideální podmínky, skvělá náročnost sjezdovek a musíte být opravdu rychlí, pokud chcete za pár dní projekt každou sjezdovku. Opravdu velké středisko!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑