Řecko Kos

Fotografie: Anna & Michal | Licence: CC 2.0

0

Kós – Ráj ve Středozemním moři

Jedním z nejkrásnějších řeckých ostrovů je ostrov Kós, který se nachází přibližně 4 kilometry od tureckých hranic. Ostrov Kos je ideálním místem, kde strávit letní dovolenou, protože je tam spoustu krásných písčitých pláží, které jsou omývány teplým a průzračně čirým Egejským mořem.

Hlavní město tohoto ostrova se jmenuje stejně jako samotný ostrov, tedy Kos. Nachází se na severovýchodě ostrova a právě v něm se narodil známý antický lékař Hippokrates. Nejznámější památkou v hlavním městě je Hrad rytířů Řádu sv. Jana. Kousek od něj najdeme další velmi často turisticky vyhledávanou památku a to je starověké tržiště Agora.

Avšak nejznámější památkou na celém ostrově Kos je Asklepion. Asklepion býval antickou nemocnicí, kde údajně působil i samotný Hippokrates. Bohužel do dnešního dne se kvůli častým zemětřesením dochovaly pouze pozůstatky.

Ostrov Kos je také známý pro svoji typickou kuchyni. Mnoho moučníků a dezertů obsahuje med, protože na Kosu má med dlouholetou tradici a dokonce se tu vyrábí med s různými příchutěmi. Já osobně jsem si koupil med s borovicovou příchutí a musím říct, že byl naprosto skvělý.

Pokud se tedy rozhodnete, že strávíte dovolenou na řeckém ostrově Kós, tak rozhodně nebudete litovat.

SLOVNÍČEK
Καλημερα [kalimera] Dobré ráno nebo také dobrý den v řečtině
Καλησπέρα [Kalispera] Dobrý večer v řečtině

Počasí na Kósu


Štítky:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑