Španělsko Barcelona

Fotografie: Moyan Brenn | Licence: CC 2.0

0

Barcelona – Katalánský klenot

Barcelona patří mezi nejnavštěvovanější evropské metropole a není se čemu divit, protože nudit se tady nikdo nikdy nebude. Jedná se o hlavní město Katalánska a s 1.5 milióny obyvatel je to druhé největší město Španělska, hned po hlavním městě Madridu. Jak jsem již řekl, nikdo se tady nudit nebude, protože tu jsou jak historické památky, nákupní střediska, místa na odpočinek, nebo sportovní areály a také bujarý noční život. Zkrátka nepřijdou ani Vaše chuťové buňky, protože španělská kuchyně nabízí spoustu výborných specialit.

Památky v Barceloně

Za většinu historických památek je Barcelona vděčná architektovi Antoniu Gaudímu, jehož mistrovské dílo chrám Sagrada Familia se stala symbolem a dominantou Barcelony. Další jeho díla, která najdeme v Barceloně jsou Casa Batlló, Casa Milá nebo park Güell.

Sportovní nadšenci by určitě neměli vynechat návštěvu jednoho z největších fotbalových stadiónu v Evropě a domácího stánku místního klubu FC Barcelona, tedy Nou Camp, na jehož tribuny se vleze až 98 000 diváků. V rámci prohlídky Nou Campu navštívíte muzeum se všemi trofejemi, šatnu hostů a ke konci se dostanete skoro až na trávník. Dále pak můžete navštívit Olympijský stadión, na kterém se v roce 1992 konaly letní olympijské hry.

Když už budete u toho Olympijského stadiónu, tak kousek od něj je náměstí Plaça Espana, kde se ve večerních hodinách spouští fontány a hraje u toho například hymna Barcelony od Freddieho Mercuryho.
Pokud jste se ovšem vydali do Barcelony na nákupy, tak ulice Passeig de Grácia by pro Vás měla být středobodem všeho, protože právě na ní najdete ty nejluxusnější butiky a spoustu dalších obchodů. Pokud půjdete dále po této ulici, tak se dostanete na ulici La Rambla, což je jedna z nejstarších ulic Barcelony a zde je spoustu pouličních umělců. Až dojdete na konec La Rambly, tak se dostanete do barcelonskému přístavu, odkud se krásně sleduje západ slunce.

Jestliže už máte dost chození po památkách a nakupování a chcete si odpočinout, tak ideální volba je si zajít na pláž La Barcelonetu, kde si můžete užívat vln teplého středozemního moře. Jiné dobré místo na relaxaci je park Güell.

UŽITEČNÉ ŠPANĚLSKÉ FRÁZE A SLOVÍČKA
Cava španělské šumivé víno
Paella jídlo na způsob rizota, ale místo masa jsou mořské plody
Hola ve Španělsku se téměř nikde neříká Dobrý den, místo toho se všichni zdraví Hola ([:ola:]), což v překladu znamená ahoj

Štítky:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑