Bosna a Hercegovina

Bosna a Hercegovina
Hlavní město: Sarajevo
Rozloha: 51 209 km2
Počet obyvatel: 3 842 566
Jazyk: Bosenština
Měna: Konvertibilní marka (BAM)


Bosna a Hercogivina je stát ležící v jihovýchodní Evropě, jehož hlavním městem je Sarajevo. Tato země se skládá ze dvou autonomních oblastí - Federace Bosny a Hercegoviny a Republiky Srbska.

Severní část země je převážně rovinatá, zatímco jihovýchod je hornatý. Na jihozápadě Bosny nalezneme zhruba 120 km dlouhý úsek, který omývá Jaderské moře. Podnebí je tam o něco teplejší než u nás, především pak v leté mohou teploty právě v nejjižnějšších častech země dosahovat až k 35 stupňům.

Dějiny Bosny a Hercegoviny patří mezi jedny z nejdrsnějších v Evropě. Tato válkou zmítaná země se stala mnohokrát kvůli rozmanitosti svého obyvatelstva dějištěm hned několika ozbrojených konfilktů. Posledním z nich byla bosenská válka, která trvala v letech 1992 až 1995. Bohužel následky této války jsou na Bosně patrné až dodnes.

Na zemi je vidět také patrný vliv muslimství ještě z dob, kdy byla tato země pod nadvládou Osmanské říše. V celé Bosně tak najdeme spostu mešit nebo bazarů (tržišť), která jsou tak typická například pro Turecko.

Tolik etnik a kultur, které se v průběhu historie mísíly na území dnešní Bosny a Hercegoviny dali této zemi jedinečný ráz, který budeme jen těžko hledat v kterékoliv jiné evropské zemi a proto se Bosna a Hercegovina stala vyhledávanou turistickou destinací.

Last minute zájezdy do Bosny a Hercegoviny

NÁŠ TIP: Levné letenky do Bosny a Hercegoviny!


Back to Top ↑