Velká Británie Londýn

Fotografie: Jaume Escofet | Licence: CC 2.0

0

Jak na nejlevnější letenky do Londýna

Tvrdí se, že centrum evropské gastronomie je právě v Londýně. Je to pravda, nebo ne? Můžete to zkusit zjistit na vlastní kůži. V britské metropoli najdete podniky oceněné hvězdou Michelin i orientální bistra. Kdo se chce naučit vařit a vyjet „ven“ na zkušenou, musí do Londýna.

Přidejte k dobrému jídlu muzikál, památky, anglické kavárny, hospůdky a zlepšete si angličtinu! Ať už do Londýna jedete z jakéhokoliv důvodu, budete spokojeni. Britská metropole je tradiční i moderní, udává trendy a je in.

Jak koupit nejlevnější letenky z Brna do Londýna

Do britské metropole se dá z České republiky letět z Prahy i Brna. Nejlevnější letenky do Londýna stojí pár set korun. Z Brna se většinou létá na londýnské letiště Luton nebo Stansted. Z brněnských Tuřan létají zejména nízkonákladové společnosti.

Jak se zákaznický servis liší? Při letu nemáte takový komfort, ale potěší vás cena letenky. Pokud je to jen trochu možné, leťte na výlet po Evropě nalehko, jen s příručním zavazadlem, ušetříte za odbavený (zapsaný) kufr nebo tašku a shánění akční letenky se tudíž vyplatí.

Kabinové zavazadlo se dá koupit ve specializovaných prodejnách a má předepsané rozměry. Žádné shodné nařízení  neexistuje a každá letecká společnost stanovuje vlastní pravidla, která určují velikost a podmínky přepravy. Je dobré si informaci ověřit dopředu, ale velikost je nejpravděpodobněji 55 cm x 40 cm x 20 cm. Pozor na rozměry madla a koleček, které mohou limit překročit.

Určitě se vám vyplatí hledat levné letenky z Brna na internetu. Podle statistik, které mají specialisté na cestování k dispozici, se to už naučili například lidé starší 60 let, kteří doposud preferovali zájezdy připravené cestovní kanceláří. Raději než cestování v autobuse přeferují létání „nalehko“. Volí pobyt na pár dní v evropských metropolích a než obcházet kamenné pobočky, raději si levné letenky objednávají přes internet online. Až budete shánět letenky Londýn–Praha nebo letenky Brno–Londýn – takzvané low-costy – levně je nabízejí právě letecké společnosti jako jsou například EasyJet nebo Jet2.

Letenky rezervujte včas

Pokud si chcete pořídit nejlevnější letenky do Londýna, doporučujeme rezervovat je včas, zejména u nízkorozpočtových aerolinek Pokud plánujete odlet na poslední chvíli, musíte počítat s tím, že ceny letenek do Londýna budou vyšší.

Zkušení cestovatelé vědí, že akční letenky je třeba hledat, nabídka se totiž každý den mění a je jich omezený počet. Doporučujeme tedy znát datum odletu a kupovat letenku i několik měsíců dopředu. Obecně platí, že čím vzdálenější datum odletu, tím lepší je cena letenky. Také v období Vánoc a Silvestra cena letí nahoru. Částka za zpáteční letenku do Londýna se tedy může pohybovat od 3 do 8 tisíc korun, pokud letíte v ekonomické třídě. Na trase Praha–Londýn můžete letět přímo, za zhruba dvě hodiny jste na místě.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑