Francie Hossegor

Fotografie: stephane | Licence: CC 2.0

0

Hossegor – Surfařský ráj na jihu Francie

Hossegor je přímořské město, které leží v jiho-západní Francii v oblasti zvané Landes. Město se proslavilo hlavně díky surfování, jelikož tamní pláže jsou povážovány za jedny z nejlepších v Evropě a každoročně v září se tu koná jeden ze závodu světové série – Quiksilver Pro France. Na tento závod se tu sjíždí nějlepší surfaři světa, a tak tu můžete spatřit to nejlepší, co v současné době surfing nabízí.

První osídlení Hossegoru se odhaduje kolem roku 840, kdy se zde usadili Vikingové, jejichž vůdce Asgeir dal této oblasti jméno Hossegor. Ve 14. století se zde chytaly velryby. Hossegor je součástí městečka Soorts, proto se také můžeme setkat s názvem Soorts-Hossegor.

Hossegor ovšem nenabízí turistům pouze zábavu spojenou se surfováním, i když ta tvoří hlavní lákadlo pro turisty, proto tu najdete spoustu surfshopů a surfových půjčoven. Ovšem pokud se vám zrovna nebude chtít surfovat, můžete vyrazit například na golfové hřiště, motokáry nebo zajít do nějaké zdejší restaurace, protože místní kuchyně je opravdu vyhlášená. Jelikož se kdysi jednalo o rybářskou vesnici, tak když si dáte nějakou rybu nebo plody moře, tak určitě litovat nebudete.

Štítky:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑