Itálie Florencie

Fotografie: Wenjie, Zhang | Licence: CC 2.0

0

Florencie – Domov italské renesance

Jedním z nejkrásnějších měst celé Itálie je Florencie neboli italsky Firenze. Toto město s bohatou historií se nachází ve střední Itálii v oblasti zvané Toskánsko.

Město Florencie bylo založeno roku 59 př. n. l., kdy římští vojáci vybudovali na pravém břehu řeky Arny vojenský tábor. Postupem času se z tohoto vojenského tábora stávalo město, kdy zde bylo vybudováno forum, lázně, kapitol apod. Avšak největší rozmach zaznamenala Florencie za vlády rodu Medicejů, kteří vládli od 13- do 18. stol a sídlili právě ve Florencii. V 15. století se začal po celé Itálii šířit nový umělecký směl – Renesance a jejím domovem se stala právě Florencii. Ve Florencii se tak scházeli všichni významní renesanční umělci jako například Leonardo Da Vinci, Michelangelo nebo Sandro Botticelli a z Florencie se tak stalo hlavní centrum kulturního dení v celé Itálii.

Z renesančního období také pochází většina historických památek ve Florencii. Jednou z nejkrásnějších je Dóm Santa Maria del Fiore, který se stal dominantou města. Pokud budete ve Florencii, tak byste rozhodně měli navštívit Gallerii degli Uffizi, ve které budete moci spatřit díla od předních evropských malířů a sochařů jakými byli Sandro Botticelli, Leonardo da Vinci, Peter Paul Rubens, Caravaggio, Rembrandt atd. Mezi další výzmané historické památky ve Florencii patří Giottova zvonice, Baptisterium San Giovanni, Palazzo Vecchio a mnoho dalších.

Florencie je opravdu nádherným městěm, které na vás opravdu zapůsobí svou atmosférou, avšak pokud se rozhodnete navštívit právě Florencii, tak vám doporučujeme tam jet na více než jeden den, protože ve Florencii je toho k vidění tolik, že to za ten jeden den nestihnete.

Počasí ve Florencii


Štítky:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑