Komerční články Paříž

Fotografie: Moyan Brenn | Licence: CC 2.0

0

Eurovíkendy: Sami na vlastní pěst, nebo přes agenturu?

Paříž, Londýn, Řím, Barcelona a další – to jsou města, kam se vyplatí letět jet na víkend. Výhody jsou na vaší straně. Evropské metropole jsou v České republiky tak blízko, že jste za pár hodin z letiště v Praze na místě.

Dalším plus je, že na pátek, sobotu a neděli vám stačí zabalit si pár věcí, které se vejdou do menšího příručního zavazadla. Víkendový výlet se spíš řadí do kategorie „malá dovolená“, nezaplatíte majlant a můžete se cestování po Evropě věnovat několikrát ročně.

Low cost a bydlení v hostelu – eurovíkend za pár stovek

Jsou lidé, kteří rádi cestují na vlastní pěst. Tuto variantu volí spíš cestovatelé, kteří rádi objevují nová města a podstatná je pro ně především cena. Takový víkend se dá pořídit levně, částku totiž ovlivňujete vy sami. Stačí vychytat si levné letenky za dobrou cenu a ubytování si sehnat třeba v hostelu nebo soukromí. Ostatně, pronájmy bytů a domů jsou nyní v cestování po celém světě trendy.

A jak sehnat levné letenky? Můžete vybírat z nabídky takzvaných low costů, tedy letů s nízkonákladovými společnostmi. Jejich výhodou je, že letenky jsou levnější, než s tradičními dopravci. Je jich však omezený počet a na palubě nemáte takový komfort jako při běžném letu. Jiná jsou i pravidla pro odbavení zavazadel – vyplatí se mít s sebou opravdu jen tašku nebo malý kufr předepsaných rozměrů. Za každé další zavazadlo většinou platíte poplatek navíc.

Zaručený komfort – eurovíkend s balíčkem služeb

Další možností je vybrat z nabídky cestovních agentur, které eurovíkendy pořádají. I tato varianta má výhody – agentury mají zkušenosti a ubytování většinou zajišťují v hotelech, kde znají úroveň služeb. A protože je o víkend v evropských metropolích mezi klienty velký zájem, existují balíčky služeb, které eurovíkend doprovázejí.

Jaké eurovíkendy si můžete dopřát? Lázně nebo toulky po památkách

Nejoblíbenější je pochopitelně klasické pojetí – tedy dva až tři dny ve městě. V ceně máte většinou zpáteční letenku tam a zpět a ubytování. Můžete strávit den toulkami po památkách, zajít do muzea nebo ochutnat místní dobroty v kavárně nebo restauraci.

Eurovíkend je dobrý způsob, jak za pár dní poznat kouzlo evropských metropolí, které obdivují turisté z celého světa.

Další variantou je zvolit pobyt ve městě s programem – například s balíčkem wellness procedur.  Takové pobyty můžete zažít v Maďarsku, Belgii nebo třeba Slovinsku. Můžete si také vybrat eurovíkend speciálně zaměřený na rodiny s dětmi. Nejoblíbenější jsou eurovíkendy se vstupenkou do Disneylandu nebo jiných zábavních parků.

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑