Itálie Etna

Fotografie: gnuckx | Licence: CC 2.0

0

Etna – Matka všech sopek

Etna je v současné době se svou výškou 3323 m nejvyšší činná sopka. Sicilané ji říkají Muncibeddu, což v překladu znamená krásná hora.

Na Etnu se dá dostat hned několika způsoby. Tím prvním je ze severní strany, což ale příliš nedoporučuji,  protože k vrcholu samotné Etny to je daleko a moc tam toho tedy neuvidíte, teda kromě lyžařského střediska a pár stánků se suvenýry.

Druhý a zároveň asi nejlepší způsob, tam je jet ze strany jižní. Svým vlastním autem se dostanete zhruba do výšky 1900 m. n. m. Pokračovat k vrcholu můžete buď pěšky, což je spíše určeno pro opravdové nadšence vysokohorské turistiky nebo si můžete zaplatit lanovku, která Vás vyveze do výšky 2500 m. n. m. Cena za osobu je přibližně 25 euro. Nicméně po vyvezení lanovkou stále ještě nejste na samotném vrcholu. K němu se dá dostat opět dvěma způsoby, pěšky a nebo tam jezdí takové terénní autobusy. Tady jsem se už já osobně rozhodl jít pěšky, protože dávat dalších 30 euro za autobus se mi nechtělo. Podmínkou, že se tedy vydáte pěšky je pevná obuv, protože v žabkách či sandálech tam opravdu nevyjdete.

Cesta na Etnu pro mě byla opravdovým zážitkem, ačkoliv jsem se nedostal k tomu hlavnímu kráteru, ke kterému se nedalo z bezpečnostních důvodů přiblížit na více než 400 metrů, tak i tak to podle mě stálo za to a když už budete na Sicílii, tak vidět Etnu je prostě nutností.

Štítky:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑