Komerční články Lyžování

Fotografie: The Ridge Resorts | Licence: CC 2.0

0

Chystáte se na hory? Nezapomeňte na cestovní pojištění

Blíží se období zimních dovolených, kdy spousta Čechů vyráží na lyže do různých, ať už tuzemských nebo zahraničních, lyžařských středisek. Mezi nejpopulárnější česká lyžařská střediska patří například Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou nebo Harrachov, která najdeme v Krkonoších. V Jesenících potom najdeme velmi oblíbená lyžařská střediska jako Karlov, Ostružná nebo Červenohorské sedlo. Samozřejmě i v jiných českých pohořích najdeme spoustu dalších lyžařských středisek, kde je možné si skvěle zalyžovat a užít si tak zimní dovolenou se svou rodinou nebo přáteli.

Avšak stále více a více Čechů vyráží za dobrým lyžováním do zahraničí, především pak do Alp, kde je přece jen kvalita sjezdovek a služeb okolo o něco lepší než u nás. Nejvíce českých lyžařů proto jezdí do rakouských Alp, které jsou nejblíže a rozhodně se nemusí obávat, že by si dobře nezalyžovali. Také poměrně hodně Čechů vyráží za kvalitními sjezdovkami do Itálie nebo Francie, které jsou sice o trochu dál než ty rakouské, ale oproti Rakousku máte v těchto dvou zemích skoro naprostou jistotu, že budete mít perfektní počasí, protože v Rakousku se docela často stává, že je zataženo, někdy je i mlha a to dokáže lyžování poměrně znepříjemnit. Naopak v Itálii nebo Francii je skoro vždy slunečné počasí, takže kromě toho, že si perfektně zalyžujete, tak si i užijete sluníčka a do Česka se vrátíte nejen se super zážitky, ale také s opálením.

Pokud tedy patříte mezi ty, kteří už mají naplánovanou zimní dovolenou na horách, tak byste ještě předtím než vyrazíte, neměli zapomenout na cestovní pojištění, v případě, že by se vám na svahu něco stalo. Hlavně pokud jedete někam do zahraničí, tak to je naprostou nutností, protože lékařská pomoc v zahraničí vyjde poměrně draho. Jedno z nejlevnějších cestovních pojištění nabízí pojišťovna Generali. Novinkou je tzv. online cestovní pojištění, kdy si pojištění na hory můžete sjednat na internetu z pohodlí vašeho domova. Takže pokud se někam chystáte, tak vám doporučujeme, abyste se nechali pojistit.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑