Itálie Caorle

Fotografie: iesse | Licence: CC 2.0

0

Caorle – Oblíbené italské turistické letovisko

Jedním z nejoblíběnějších turistických letovisek v Itálii je městěčko Caorle. Toto malé italské městečko leží na pobřeží Jaderského moře kousek od Benátek. Caorle má přibližně 12 tisíc obyvyatel a říká se, že je to jedno z nejstarších italských letovisek na severovýchodním pobřeží Itálie. Historie tohoto města sahá až do roku 40 př. n. l., avšak tehdy se toto město jmenovalo Capruale.

Díky jeho bohaté historii najdeme v Caorle mnoho krásných historických památek. Jednou z nejstarších je bazilika San Stefano neboli také Dóm, který pochází z roku 1038. Zvonice této baziliky má neuvěřitelných 48 metrů! Další historickou památkou v Caorle je kostel Santuario della Madonna dell’Angelo. Ovšem pokud opravdu chcete citít italskou historii, tak byste se měli vydat do Benátek, které jsou od Caorle vzdálené cca 60 km.

Pokud však chození od jedné historické památky k druhé není zrovna pro vás, ale dáváte spíše přednost relaxaci, tak pláž v Caorle vás určitě potěší. Několik kilometrů krásného a jemného zlatého písku uspokojí každého, kdo touží po klidné dovolené u moře.

Počasí v Caorle


Štítky:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑