Belgie Bruggy

Fotografie: Wolfgang Staudt | Licence: CC 2.0

0

Bruggy – Benátky severu

Na severozápadě Belgie necelých 100 km od Bruselu se nachází malebné belgické městěčko Bruggy. Toto město leží na řece Rey, která různými kanály protéká napříč celým městěm. Proto se Bruggám občas přezdívá jako Benátky severu.

Historie tohoto města sahá do 9. stol n. l, kdy toto město bylo důležitým přístavem. Bruggy hrály v historii Belgie důležitou roli a díky tomu zde vyrostlo několik významným památek, které se zachovaly až do současnosti. Samotné historické centrum Brugg, které si zachovalo svůj patrný středověký charakter, bylo dokonce v roce 2000 zapsáno do Seznamu světového dědictví UNESCO.

V samotném středu Brugg leží náměstí Markt, jehož dominantou je Bellfort, která je vysoká 83 metrů. Z této věže je krásný výhled na celé Bruggy, takže i když vstupné stojí 8€ a budete muset vyjít 366 schodů, tak to určitě stojí za to. Dalším důležitým náměstím v Bruggách je Burg, na kterém nalezneme například Gerechtshof (Justiční palác) nebo Stadhuis (Radnice).

Nejvýznamnější památkou v Bruggách je bezesporu Onze-Lieve-Vrouwekerk (Kostel panny Marie), který pochází z přelomu 13. a 14. století a jeho nejvyšší věž dosahuje 122 metrů, což z něj dělá druhou nejvyšší cihlouvou stavbu světa. Avšak co dělá tento kostel opravdu jedinečným je to, že je v něm k vidění Michelangelova socha Madonna s dítětem, kterou Michelangelo vytvořil zhruba kolem roku 1504.

Kromě těchto památek naleznete v Bruggách spoustu dalších kostelů, muzeí a dalších zajímavých míst avšak pokud navštívíte Bruggy, tak vám doporučujeme kromě chození po památkách se také na chvilku zastavit a vychutnat si tu atmosféru Brugg, kterou v žádném jiném městě na světě nezažijete.

Štítky:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑