Velká Británie Brighton

Fotografie: dawarwickphotography | Licence: CC 2.0

0

Brighton – Anglické letní letovisko

Anglické město Brighton nacházející se na jižním pobřeží Anglie, patří k jednomu z turisticky nejvyhledávanějších měst celé Anglie. Najdete tam proto mnoho hotelu, restaurací, barů a zábavních středisek.

Historie Brightonu sahá do roku 1514, kdy bylo celé vypáleno francouzskými piráty. Avšak časem bylo toto město znovu obnoveno a díky dobrému přímořskému ovzduší si získalo přízeň i u vyšších vrstev. Anglický král Jiří IV. si toto město velmi oblíbil a trávil zde spoustu svého volného času a proto zde nechal vybudovat Královský pavilón. Tento pavilón je jednou z nejexotičtějších staveb v Evropě, protože svým vzhledem by spíše zapadl někde do Indie.

Další známou památkou, kterou najdete v Brightonu je Brighton Pier. Jedná se o velké molo, na kterém naleznete řadu restaurací, barů, ale také zábavní park s horskou dráhou. Kromě toho najdete v Brightonu mnoho muzeí a galerií.

Brighton je kromě turistů ze všech koutů Evropy navštěvován také samotnými Angličany, neboť tam jsou pro ně jedny z nejpřístupnějších pláží. Právě proto naleznete většinu restaurací a barů hned u pláže.

V jedné z těchto restaurací můžete vyzkoušet známé anglické jídlo Fish and Chip, což je smažená ryba s hranolkami.

Počasí v Brightonu


Štítky:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑