Slovensko

Fotografie: Kamil Rejczyk | Licence: CC 2.0

0

Bratislava – Sochy v životní velikosti po celém městě

Hlavní město Slovenské republiky je kulturním centrem s úžasnou dominantou bratislavského hradu na návrší jihozápadního ostrohu malokarpatského hřebenu na břehu Dunaje. Hrad je zároveň bratislavským symbolem. Nachází se tu sídlo středoevropské centrály Mezinárodní finanční korporace, což je organizace Světové banky. Autem jste v Bratislavě po dálnici za necelé čtyři hodiny. Turisticky nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším městem na jihozápadě Slovenska je Bratislava, která patří mezi nejmladší evropské metropole.

Bratislavský hrad je národní kulturní památkou a v jeho prostorách můžete vidět sbírky Slovenského národního muzea. A na nádvoří jsou odkryty zbytky baziliky z dob Velkomoravské říše. Další návštěvou v Bratislavě by mělo být historické centrum, nebo například budova Staré radnice ze 13. století, Slovenské národní divadlo nebo Prezidentský palác, sídlo prezidenta.

Ulice v centru města zpestřují sochy mužů v životní velikosti, jeden např. stojí s kloboukem v ruce nebo jiný leze z kanálu. Ulicemi se také line vůně pečených jedlých kaštanů, které se pečou přímo na ulici a jejich prodejců je v ulicích Bratislavy několik. Dalšími památkami v hlavním městě, které byste neměli opomenout, jsou Hlavní náměstí, centrální náměstí na Starém městě, kde kdysi bývalo tržiště. Slovenské národní divadlo se sedmnácti stovkami míst pro návštěvníky. Slovenské národné múzeum, které spravuje osmnáct specializovaných muzeí. Městské muzeum v Bratislavě, Slovenská národní galerie, takzvaná Vodní kasárna byla postavena jako čtyřkřídlou barokní rezidence. Nebo Primaciální palác,  klasicistní budova na Primaciálním náměstí v Bratislavě, vybudovaná jako sídlo ostřihomského arcibiskupa. K čarovným zákoutím Bratislavy bezpochyby patří rodný dům skladatele, klavíristy a dirigenta Johanna Nepomuka Hummela, kde sídlí muzeum hudebních nástrojů autora s notovými záznamy.

Počasí v Bratislavě


Památky v Bratislavě

Štítky:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑